Miera nezamestnanosti v členských štátoch OECD v decembri klesla

Spravodajstvo
Paríž 11. februára (TASR) - Miera nezamestnanosti v členských štátoch Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v decembri mierne klesla na 7,1 % zo 7,2 % v predchádzajúcom mesiaci. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Podľa najnovších údajov organizácie so sídlom v Paríži v regióne OECD, do ktorého patrí aj Slovensko, bolo v decembri bez práce zhruba 43 miliónov obyvateľov v produktívnom veku. To je o 6,7 milióna menej ako v apríli 2010, keď miera nezamestnanosti v regióne dosiahla svoj vrchol, ale stále o 8,6 milióna viac ako v júli 2008.

Miera nezamestnanosti medzi mladými ľuďmi pritom v decembri klesla o 0,3 percentuálneho bodu na 14,6 %, pričom v krajinách na juhu Európy: v Grécku, Taliansku a Portugalsku, stále zostáva veľmi vysoká.

Zo štatistík ďalej vyplýva, že v eurozóne sa nezamestnanosť v poslednom mesiaci minulého roka zmierne znížila na 11,4 % z novembrových 11,5 %. V USA klesla na 5,6 % z 5,8 % a v Japonsku sa znížila na 3,4 % z 3,5 %.

Za celý rok 2014 dosiahla priemerná miera nezamestnanosti v regióne OECD 7,3 %, čo je menej ako 7,9 % v roku 2013.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie