SZČO s odloženým daňovým priznaním už majú len pár dní na zaplatenie poistného

Mám prácu
Bratislava 4. novembra (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ktoré mali predĺženú lehotu na podanie daňového priznania za rok 2013, že k 1. októbru 2014 im vzniklo povinné poistenie. Týka sa to tých, ktorým hrubý príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti presiahol sumu 4830 eur.

Znamená to, že mali povinnosť sa do 9. októbra 2014 zaregistrovať v Sociálnej poisťovni (pokiaľ povinne poistení v SP neboli už predtým) a najneskôr do 10. novembra 2014 sú tiež povinní uhradiť aj novú sumu poistného z nového vymeriavacieho základu na účet miestne príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne.

Sociálna poisťovňa preto upozorňuje túto skupinu živnostníkov, že im na uhradenie poistného zostáva posledný týždeň, a tiež na to, aby si nezabudli upraviť sumu poistného na bankovom platobnom príkaze.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie