Vlani dosahovala priemerná dávka v nezamestnanosti takmer 368 eur

Spravodajstvo
Bratislava 19. apríla (TASR) - Priemerná mesačná výška dávky v nezamestnanosti predstavovala v minulom roku 367,92 eura. V porovnaní s rokom 2015 to bolo zvýšenie o viac ako 23 eur. Sociálna poisťovňa vyplatila poistencom, ktorí splnili podmienky nároku na túto dávku, v roku 2016 spolu 171 miliónov eur.

Vlaňajší počet vyplatených dávok v nezamestnanosti bol 470.236, pričom rok predtým poisťovňa vyplatila o približne 5000 dávok menej, a to 465.205. Medziročne sa zvýšil aj počet poberateľov tejto dávky o 298, pretože v roku 2016 ju dostávalo priemerne mesačne 34.878 poistencov.

Nárok na dávku v nezamestnanosti môžu získať občania, ktorí sa po strate zamestnania zaevidujú na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny a poistenie v nezamestnanosti im ku dňu zaevidovania sa na úrade práce trvalo najmenej dva roky (730 dní) v období posledných troch rokov, resp. v období posledných štyroch rokov, ak pracovali len na dobu určitú.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie