Miera nezamestnanosti v Trenčianskom kraji v júni mierne stúpla

Spravodajstvo
Trenčín 20. júla (TASR) – Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) stúpla v júni medzimesačne o 0,04 % na úroveň 6,70 %. Nezamestnanosť stúpla v piatich z deviatich okresov TSK, najvýraznejšie v okrese Považská Bystrica (o 0,22 %). Informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.

Do evidencie úradov práce v Trenčianskom kraji pribudlo v júni 2447 uchádzačov o zamestnanie, z nich bolo 619 absolventov stredných a vysokých škôl. V evidencii úradov práce bolo koncom júna v Trenčianskom kraji celkom 23.000 uchádzačov o zamestnanie, z nich 1926 (8,37 %) bolo absolventov stredných a vysokých škôl.

Najvyššia miera nezamestnanosti bola v júni v TSK v okrese Prievidza (9,06 %). Nasledovali okresy Partizánske (7,62 %), Považská Bystrica (7,21 %), Bánovce nad Bebravou (6,50 %), Ilava (5,85 %), Nové Mesto nad Váhom (5,77 %), Trenčín (5,43 %) a Myjava (4,98 %). Najnižšia priemerná miera nezamestnanosti bola v júni v TSK opäť v okrese Púchov, kde klesla na 4,76 %.

Priemerná miera nezamestnanosti na Slovensku bola v júni 9,45 %, medzimesačne sa nezmenila. Najvyššia bola v okrese Rimavská Sobota (25,62 %), najnižšia v okrese Galanta (3,75 %).
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie