Začal sa Týždeň zodpovedného podnikania

Spravodajstvo
Bratislava 16. mája (TASR) – Zodpovednosť v podnikaní je hlavným motívom viacerých podujatí v rámci Týždňa zodpovedného podnikania, ktoré v Bratislave organizuje Nadácia Pontis. Budú sa venovať udržateľným aktivitám, etickému a férovému biznisu. Informovala o tom PR manažérka nadácie Simona Gembická.

Na konferencii CEE CSR Summit 2016 sa v utorok 17. mája stretnú experti zo Slovenska, Rakúska, Česka, Poľska a Maďarska spolu s rečníkmi z USA, Veľkej Británie či Dánska. Zaoberať sa budú aj otázkou, či sú investície do férových a etických programov iba „pozlátkom“, ktoré odčerpáva firemné zdroje, alebo sú podniky vďaka zodpovednému biznisu finančne zdravšie a životaschopnejšie.

Firmy, ktoré na Slovensku podnikajú zodpovedne, teda ponúkajú zelenšie, ekologickejšie alebo zodpovednejšie riešenia, sa predstavia na Trhovisku zodpovedných riešení v bratislavskej Starej Tržnici.

O tom, prečo a ako podnikať zodpovedne v Európe, budú v stredu 18. mája diskutovať rečníci z Ukrajiny a Gruzínska. Témou Týždňa zodpovedného podnikania je aj debata o tom ako neplytvať jedlom. Sprievodná diskusia sa uskutoční vo štvrtok 19. mája a zameria sa na to, ako môžu firmy dopomôcť k tomu, aby chutné a zdravé plodiny nekončili v koši.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie