Stredoškoláci sa môžu zapojiť do súťaže Mladý Európan 2016

Spravodajstvo
Bratislava 12. marca (TASR) - Zastúpenie Európskej komisie a 12 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlasujú tento rok už 11. ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Súťaž je určená študentom druhých a tretích ročníkov gymnázií a stredných odborných škôl z celého Slovenska.

"Súťaž Mladý Európan dáva študentom možnosť zmerať si svoje sily vo vedomostiach o Európe a vyhrať zaujímavé ceny. Zároveň sa veľa nového naučia napríklad o histórii, geografii, osobnostiach či najvýznamnejších pamätihodnostiach v EÚ. Verím, že aj vďaka tomu získajú mladí ľudia lepší prehľad o výhodách spoločnej Európy, ako aj o možnostiach, ktoré im únia prináša," uviedol vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek.

Záštitu nad súťažou aj tento rok prevzal podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu, Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR. Prihlášky tímov z jednotlivých škôl je možné posielať do 18. marca regionálnym infocentrám Europe Direct. Regionálne kolá Mladého Európana sa uskutočnia od 4. do 29. apríla.

Prvé kolo regionálnych súťaží bude pozostávať z vedomostného testu o Európskej únii. V druhom kole môžu súťažiaci preukázať svoje jazykové zručnosti. Do tretieho kola regionálnych súťaží postúpia tri najlepšie súťažiace družstvá, čakajú ich vedomostné otázky doplnené obrázkami. Víťazi regionálnych kôl postúpia do finálneho celonárodného kola. Národné kolo súťaže Mladý Európan sa uskutoční 25. mája v Tatrách.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie