Dnes je 26. 3. 2017 Svetový deň epilepsie
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my Vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku Realizačnému tímu ISTP. Za Vaše námety a postrehy k ISTP Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.
Pozvánka na AOTP
Patulda 26. 03. 2017 14:13:39 Úrady PSVR
Dobrý deň.BOla som pozvana na UPSVR za ucelom ponuky ucasti na aktívnych opatrenia na trhu prace/AOTP/,konkretne na zajtra ráno.Minuly tyzden som bola v skusobnej dobe v jednom zamestnani a su ochotny ma zamestnat na zmluvu,a prave zajtra by som mala zmluvu podpisat.Chcem sa spytat ci je nutne aby som sa zucastnila na AOTP?NEviete mi aspon povedať,ako dlho to trva ?Dakujem vopred za odpoved.
Pekny den
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 26. 03. 2017 18:19:54
Príjemný dobrý deň,

odporúčam Vám v tejto veci osloviť Vašu sprostredkovateľku na úrade práce. Ak však už budete mať pracovnú zmluvu, tak myslím, že účasť na AOTP už nie je nutná. Ak by ste však chceli zostať v evidencii na úrade práce, tak je potrebné sa AOTP zúčastniť, v opačnom prípade neospravedlnená neúčasť môže byť dôvodom na vyradenie z úradu práce.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Otázka
Michal Kelemen 26. 03. 2017 10:26:46 ISTP
Dobrý deň prosím vás aké máte skúsenosťi s Firmou Guarding sro ? Ďakujem
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 26. 03. 2017 18:16:01
Príjemný dobrý deň pán Kelemen,

nemáme s touto firmou vlastné skúsenosti. Je riadne zapísaná v Obchodnom registri. To, či zamestnávateľ vykonáva svoju činnosť seriózne, Vám, žiaľ, nevieme potvrdiť, nakoľko takýmito informáciami nedisponujeme. Odporúčame Vám sledovať rôzne internetové diskusie. Môžete prípadne skúsiť napísať aj na Ústredie PSVR s cieľom preverenia danej firmy: sluzby.zamestnanosti@upsvr.gov.sk. Ďakujem.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Aktivačné
Stano 25. 03. 2017 23:24:35 Úrady PSVR
Dobrý den ,Chcem sa spýtať ,Ked pracujem na obecnom úrade na aktivačných prácach ,
Tak chcem vedieť ake aktivačne práce sa vykonávajú na obci ?
Za odpoved DAKUJEM
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 26. 03. 2017 18:11:33
Príjemný dobrý deň pán Stano,

v každom prípade je potrebné, aby ste oslovili svoju sprostredkovateľku na UPSVaR. Po dvoch mesiacoch poberania dávky v hmotnej núdzi Vás osloví aktivačné centrum UPSVaR a ponúkne Vám práce pre obec (mesto, resp. oprávnenú inštitúciu), aby ste splnili podmienku nároku na túto základnú dávku – odpracovanie 32 hodín menších obecných služieb či dobrovoľníckych činností. V ponuke budete mať uvedený rozpis výkonu týchto prác aj subjekt, pre ktorý budú vykonávané (väčšinou je to obec alebo ňou zriadená organizácia). Odmietnutím tejto ponuky by ste o túto základnú dávku prišli. V prípade, že by ste na základe dohody so starostom obce nastúpili na výkon tzv. „menších obecných služieb“, ktoré sa ale vykonávajú v rozsahu najmenej 64 a najviac 80 hodín mesačne – vtedy k základnej dávke môžete získať aj tzv. „aktivačný príspevok“ a to vo výške 63,07 € mesačne. Môže ísť napr. o verejnoprospešné práce.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Registracia nemeckeho zamestnavatela
Magdalena Wabnitz 25. 03. 2017 21:53:04 ISTP
Dobry den,
moze sa zaregistrovat aj nemecky zamestnavatel, ktory ponuka pracu v Nemecku?
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 26. 03. 2017 18:04:56
Príjemný dobrý deň pani Wabnitz,

ISTP je aktuálne určené len pre slovenských zamestnávateľov s platným IČO. Pre zahraničných zamestnávateľov je určený portál www.eures.sk. Nahlásiť voľné pracovné miesto môžete prostredníctvom EURES poradcu: http://www.eures.sk/kontakty.php. Následne sa ponuka zobrazí aj na stránke ISTP.sk pod zdrojom eures.sk. Ďakujem za porozumenie.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
ohl
jaromir koscelnik 25. 03. 2017 08:52:38 Práca
Dom zamestnania ale odpoved mi prosim dajte len na telefon. ohladom zamestnania pretoze uz vela krat som nebol vyplateny dakujem
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 26. 03. 2017 18:03:36
Príjemný dobrý deň pán Koscelník,

potreboval by som bližšie špecifikovať otázku. Našli ste si prácu cez ISTP a zamestnávateľ Vám nevyplatil mzdu? Ďakujem.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Aktivačné práce
Jozef 24. 03. 2017 23:05:17 Úrady PSVR
Dobry vecer,

chcem sa opytat na nasledovne - som evidovany na UP, je mi priznana davka v hmotnej nudzi vo vyske 61,60 €/mesiac a zucastnujem sa vykonu aktivacnych prac (v zakladnej skole) podla §10, t. j. 32 hod/mesiac. Dostal som predvolanie na UP, kde mi môj sprostredkovatel predlozil novu ponuku (na premiestnenie do materskej skoly) uz na §52, t. j. 64 hod/mesiac. V sucasnosti mam do konca r. 2017 platnu ponuku na §10.
Moje otazky su:
- moze mi byt zo strany UP bez konzultacie so mnou uradom istym spôsobom svojvolne nariadene prejst na iny § vykonu aktivacnych prac? Co je/bolo podnetom k tejo zmene? S aktualnym zaradenim som pritom spokojny a neziadal som o zmenu. Nevidim dôvod na to, aby o mne bezo mna rozhodovali ini v miere väcsej ako to ma pan Richter v legislative pre vykon nariadenych dobrovolnych-nutenych aktivacnych prac osetrene.
- je odmietnutie predlozenej novej ponuky (na §52) mozne kategorizovat ako nespolupracu s UP? Toto upozornenie je na tlacive sice uvedene, no ja sa uz predsa vykonu aktivacnych prac podla inej (§10) platnej ponuky zucastnujem a s uradom teda spolupracujem.
- ak by doslo odmietnutim novej ponuky k vyradeniu z evidencie UoZ, ako to ovplyvnuje poberanie davky v hmotnej nudzi a ponuku, na vykone korej sa aktualne zucastnujem?

Vdaka za odpoved.
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 26. 03. 2017 18:00:42
Príjemný dobrý deň pán Jozef,

otázku evidujeme, poprosíme o trošku strpenia, ešte ju budeme konzultovať s našou spolupracujúcou odborníčkou. Odpoveď nájdete na tomto mieste. Ďakujem.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Ako pridat inzerat
Silvia Bridzikova 24. 03. 2017 22:39:44 ISTP
Dobrý deň.
Za Centrum Pedagogicko - psychologickeho poradenstva a prevencie Bratislava 2 , hladame špeciálneho pedagóga. Prosím o informáciu ako pridať do vašej datbázy inzerát.
Ďakujem.
S pozdravom Mgr. Silvia Brídziková
silvusab@gmail.com
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 26. 03. 2017 17:59:37
Príjemný dobrý deň pani Brídziková,

ako prvý krok je potrebné sa zaregistrovať vyplnením Vášho IČO na tejto stránke: http://istp.sk/registracia.php?typ=zamestnavatel. Po prihlásení kliknete na prvú položku Vášho konta s názvom „Vložiť ponuku práce“. Následne po vyplnení údajov o voľnom pracovnom mieste, pracovných podmienok, požiadaviek na zamestnanca, informácií o zabezpečení obsadenia pracovného miesta či kontaktnej osoby si kliknutím na položku „Náhľad“ môžete vyplnené informácie skontrolovať a inzerát potvrdiť tlačidlom „Uložiť – odoslať na zverejnenie“. Ak narazíte pri vypĺňaní inzerátu na problém, nasmerujte kurzor myši na „otáznik“ a zobrazí sa Vám pomocník alebo nám neváhajte napísať.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Doplnenie praxe
barbora.ribonova.1 24. 03. 2017 18:53:58 ISTP
Dobrý deň, potrebovala by poradiť ako mám pridať ďalšiu prax do profilu lebo mi to nejde. Ďakujem.
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 24. 03. 2017 19:45:38
Príjemný dobrý večer pani Ribonová,

ak kliknete na pluskové tlačidlo Pridať prax, musíte vyplniť jednotlivé položky - od - do, názov zamestnávateľa a následne zamestnanie. Tuto možno nastal problém. Ak napíšete niečo do políčka, napr. predavač, zobrazí sa Vám pod políčkom vyhľadaný záznam, na ktorý je potrebné kliknúť a až potom sa Vám objaví modré tlačidlo Pridať, ktorým potvrdíte vyplnené údaje. Skúšobne som Vám pridal jeden takýto záznam (je pri ňom uvedené test), ten si môžete editovať kliknutím na symbol ceruzky. Ak by problém pretrvával, prosím, dajte nám vedieť.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Aktivačne práce
ing Šubová Kvetoslava 24. 03. 2017 17:32:55 Úrady PSVR
Dobrý deň,som poberateľkou dávky v hmotnej núdzi,na aktivačných prácach mi dávajú vykonávať práce upratovačky s tým,že keď sa mi nepáči mám odísť a dávku mi prestanú vyplácať.Majú na to právo a aké práce mi majú ponúknuť?Ďakujem za odpoveď.
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 24. 03. 2017 17:58:41
Príjemný dobrý deň pani Šubová,

predpokladám, že z aktivačného centra Vášho úradu PSVR ste určite obdržali ponuku na odpracovanie 32 hodín mesačne s uvedením konkrétnych termínov, kedy a kde máte tieto práce zrealizovať. Zákon o pomoci v hmotnej núdzi ukladá v § 10 povinnosť poberateľa dávky v hmotnej núdzi odpracovať 32 hodín „aktivačných prác“.

Táto povinnosť sa nevzťahuje podľa uvedeného zákona na poberateľa DvHN, ktorý dosiahol vek nároku na starobný dôchodok, je invalidný, či nezaopatrené dieťa. Ďalej sa nevzťahuje na osoby, ktoré sa starajú o osobu, odkázanú na opatrovanie, zúčastňujú sa resocializačných programov, majú nepriaznivý zdravotný stav, resp. si zvyšujú kvalifikáciu formou denného štúdia a nie sú nezaopatreným dieťaťom.

Poberateľ dávky v hmotnej núdzi si „povinných“ 32 hodín môže odpracovať aj na prácach, zodpovedajúcich jeho vzdelaniu. Záleží na tom, či aktivačné centrum príslušného úradu má tieto práce v ponuke. Alebo či ich dokáže vo svojom regióne nájsť.

Odporúčam Vám situáciu konzultovať s Vašou sprostredkovateľkou na úrade práce.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Zverejnenie ponuky práce aj v tlačovej forme
Dobrý deň,
na portáli ISTP sme nahlásili/ zverejnili ponuky práce. Bude táto ponuka vytlačená a vyvesená aj na nástenkách v priestoroch úradu práce v Senici ?

Ďakujem
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Monika Jantová 24. 03. 2017 12:57:37
Dobrý deň pani Prokešová,

ak ste v inzeráte v časti Zabezpečenie obsadenia voľného pracovného miesta zaklikli v spolupráci s úradom práce, tak áno, ponuka bude vyvesená aj na nástenke úradu práce podľa miesta výkonu práce.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Monika Jantová
Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk