Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku tímu ISTP. Za vaše námety a postrehy k ISTP vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

Spýtať sa Najčastejšie otázky
Vyhľadávanie

Obsluha strojů

Odpovedať
 • avatar
  Joanna
  Bez kategórie 27. 06. 2017 22:47:12

  Dobrý den, prosím Vás o informaci ohledně následující situace. Polská stavební firma bude realizovat sama svůj projekt na Slovensku. Chce na ten projekt vzít sebou své zaměstnance - obsluhu strojů (np. bagrů, jeřábů, dozerů, atd.). Tito zaměstnanci mají oprávnění získaná v Polsku, kde úspěšně složili zkoušky. Jaké jsou požadavky slovenské strany? Stačí soudní překlad strojnického průkazu? Je tady nějaká ohlašovací povinnost? Děkuji za odpověď.


Istp prihlasovacie udaje nefunguju neviem sa prihl

Odpovedať
 • avatar
  daniel putanko
  Bez kategórie 27. 06. 2017 19:59:06

  Dobry den,mam taky probem chcel by som sa spytat mam problem sa prihlasit na svoje prihlasovacie udaje co mi vytvoril moj uradnik, ku ktoremu sa chodim hlasit moje prihlasovacie udaje su emil.putanko.daniel.1 a heslo ktoremi dali som zadal 1255280 tiez nefunguje viete mi vysvetlit preco saneviem dostat na moj profil , vopred Vam dakujem. Inac ja som si uz na tom istp vytvoril z domu dalsie 2 moje nove profily kvoli tomu ze som sa nevdel dostat na ten moj co mi urad prace vytvoril este raz by som poprosil ovysvetlenie a pomoc dakujem prajem prijemny den daniel


Predvolanie

Odpovedať
 • avatar
  Michal.D
  Úrady PSVR 27. 06. 2017 13:03:31

  chcem sa spýtať či ma úrad prace môže predvolať aby som niečo išiel podpísať ak som dlhšie na PNK a úrad o všetko vedel.

  počet odpovedí: 3
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   27. 06. 2017 13:52:49

   Príjemný dobrý deň pán Michal,

   ak ste dostali predvolanie z úradu práce, je potrebné informovať úrad o tom, že sa nemôžete dostaviť, nakoľko ste PN. Ak budete s úradom komunikovať, všetko bude v poriadku a nemalo by dôjsť k nijakým nedorozumeniam a komplikáciám. Práceneschopnosť je dôvodom, ktorý úrad, samozrejme, akceptuje a Vaše nedostavenie sa na úrad by nemalo byť nijak sankcionované. Určite však odporúčame úrad informovať o Vašej momentálnej situácii.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Pavol Hudec

  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   27. 06. 2017 14:41:05

   Ale úrad o tom vie lebo 7 dní predtým som tam odniesol prechodku, že moja PNK pokračuje, tak prečo aj napriek tomu ma predvolali


materská a rodičovská dovolenka

Odpovedať
 • avatar
  Základná škola s materskou školou Za kasárňou 2 Br
  Práca 27. 06. 2017 08:53:01

  Dobrý deň,
  naša zamestnankyňa skončila materskú dovolenku 30.4.2017 a od 1.5.2017 je na rodičovskej dovolenke.
  Môže si čerpať riadnu dovolenku z predchádzajúceho obdobia a prerušiť tak rodičovskú dovolenku ?
  Potom by vlastne nedostala rodičovský príspevok na obdobie čerpania riadnej dovolenky ?


  Ďakujem mzdová učtáreň Méryová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   27. 06. 2017 17:08:00

   Dobrý deň, pani Méryová,

   v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Senica posielam odpoveď:

   Zamestnankyňa môže aj popri rodičovskom príspevku nastúpiť do zamestnania – a v tomto prípade by to bolo za účelom vyčerpania dovolenky. Nemá to vplyv na poberanie rodičovského príspevku, takže nemusí ho nijako prerušovať.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Prihlasenie

Odpovedať
 • avatar
  slavomir puska
  ISTP 26. 06. 2017 14:48:34

  nemozem sa prihlasit

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   26. 06. 2017 15:20:35

   Dobrý deň, pán Puška,

   po neúspešnom prihlásení Vás systém informuje, či ide o nesprávne vyplnené používateľské meno alebo heslo. Aký dôvod píše Vám? Meno? Alebo heslo? (je to pod nápisom Prihlásenie neprebehlo úspešne).

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Projekt RE-PAS

Odpovedať
 • avatar
  Veronika
  Úrady PSVR 26. 06. 2017 14:37:31

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom kurzu cez RE-PAS, Začiatkom júna mal byť spustený projekt-RE-PAS, ktorý bol vhodný pre moju osobu, aby som absolvovala kurz, lenže doteraz sa tak nestalo, tak by som sa chcela informovať či tento projekt už je spustený, aby som si mohla podať prihlášku čim skôr, konkretné sa to týka ÚP v Prešove

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   26. 06. 2017 15:26:05

   Dobrý deň, pani Veronika,

   radi by sme Vás usmernili, no my ako administrátori portálu ISTP nie sme pracovníkmi úradu práce a, žiaľ, nevieme Vám povedať, či už je možné podať si prihlášku na Vami vybraný kurz RE-PAS alebo nie. V tejto veci bude potrebné obrátiť sa priamo na úrad práce v Prešove.

   Ďakujeme Vám za pochopenie a želáme všetko dobré!

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


údaje v osobnom profile

Odpovedať
 • avatar
  zlatica.thalyova.1
  ISTP 26. 06. 2017 14:27:38

  Dobrý deň prajem,
  prosím Vás o informáciu, či je to bežné, že v osobnom profile do rokov absolvovania VŠ sú započítané roky štúdia na strednej škole?
  v mojom prípade to vyzerá tak, že štúdium na "VŠ iná" trvala 8 rokov.
  ďakujem vopred za odpoveď

  s pozdravom

  Zlatica Thalyová

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   26. 06. 2017 14:53:47

   Dobrý deň pani Thalyová,

   vzdelanie máte naozaj uvedené ako 8-ročné štúdium na VŠ. Je to však údaj verifikovaný úradom práce a zmeniť Vám ho vie iba Vaša sprostredkovateľka. Druhou možnosťou je, že chybu vieme preposlať na Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a to potom rieši problém priamo s konkrétnym úradom práce.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Monika Jantová


Rekvalifikačny kurz

Odpovedať
 • avatar
  Erika
  Úrady PSVR 26. 06. 2017 13:29:00

  Dobry den chcem sa opytovať na rekvalifikačny kurz . Ak sa kurz prebieha mimo moje bydlisko je možne preplaťiť cestovne naklady ďakujem

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   26. 06. 2017 15:52:14

   Dobrý deň, pani Erika,

   ak myslíte vzdelávanie prostredníctvo projektu RE-PAS, cestovné sa tu, žiaľ, preplácať nedá. Iné je, ak by Vás na rekvalifikačný kurz vyslal Úrad práce. Teda by išlo o vzdelávanie organizované úradom – vtedy sa cestovné prepláca. Úrad uhrádza vzdelávacej inštitúcii za uchádzača, ktorý absolvuje konkrétne vzdelávanie, len sumu kurzovného, nie cestovného.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Ivana Koutná


Debnárová

Odpovedať
 • avatar
  Margita
  ISTP 25. 06. 2017 14:08:40

  Dobrý deň,
  na ÚP mi dali prihlasovacie heslo na istp .,kde sa podla dohody o pracovnej integrácii mám prihlásiť do 10dni ako profil aktívny ,ale mne tam nejde prohlásiť ,vypisuje zlé prihlasovacie heslo.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   26. 06. 2017 07:52:04

   Dobrý deň Margita,

   po neúspešnom prihlásení Vás systém informuje, či ide o nesprávne vyplnené používateľské meno alebo heslo. V prípade, že ide o nesprávne vyplnené heslo, prosím, kliknite v pravej hornej časti stránky na linku „Prihlásenie“ a „Zabudli ste heslo?“ a vyplňte Vaše používateľské meno alebo e-mail, ktorý ste uviedli pri registrácii. Bude naň zaslané nové prihlasovacie heslo. Ak by e-mail obratom neprišiel, skontrolujte aj priečinok s nevyžiadanou poštou (spam), automaticky generované e-maily tam zvyknú niekedy skončiť. Heslo si môžete následne upraviť po prihlásení do systému kliknutím na „Registračné údaje".

   V prípade, že v konte nemáte uvedený e-mail a ide o konto, ktoré Vám bolo vytvorené na úrade práce, prosím, kvôli ochrane osobných údajov kontaktujte v tejto veci Vašu sprostredkovateľku na úrade práce, ktorá Vám pomôže s vygenerovaním nového hesla. My nebudeme vedieť overiť Vaše konto prostredníctvom e-mailu. Ďakujeme za porozumenie.

   Evidujeme situáciu, že niektorí evidovaní uchádzači majú problém s heslom, ktoré dostali na úrade práce, kvôli zlej čitateľnosti niektorých symbolov, napr. namiesto 1 sa myslí l, namiesto O sa myslí 0 (nula) a pod.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Monika Jantová


PN PO 52 TYZDNI

Odpovedať
 • avatar
  jan
  Úrady PSVR 25. 06. 2017 13:27:37

  CO MAM DALEJ ROBIT AKO POSTUPOVAT KED MI SKONCILA PODPORNA DOBA A NIE SOM SCHOPNY PRACOVAT LEBO SOM PO 2HEJ OPERACII. Z COHO MAM ZIT.

  počet odpovedí: 1
  • Odpoveď
   Odpovedať
   avatar
   26. 06. 2017 08:45:50

   Dobrý deň Ján,

   ak nie ste evidovaný na úrade práce, môžete tak urobiť a odvody bude za Vás platiť štát. Zároveň môžete úrad práce požiadať o dávku v nezamestnanosti, resp. ak máte na to nárok, tak aj o pomoc v hmotnej núdzi. Bližšie informácie Vám poskytnú na úrade práce. Ďakujeme za porozumenie.

   S pozdravom a prianím pekného dňa
   Monika Jantová

Vaša otázka

Vyplňte iba v prípade, ak chcete byť informovaný o skutočnosti, keď vám tím ISTP poskytne odpoveď.

Odpovedať
Upraviť
Spýtajte sa nás
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie