Dnes je 22. 2. 2017 Európsky deň obetí zločinu
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Duálna akadémia od septembra 2016

Bratislava 15. decembra (TASR) - Nová výrobná hala v závode Volkswagen Slovakia a.s. prinesie nové pracovné miesta v regióne. Jej základný kameň dnes poklepali v priestoroch závodu. Rozširovanie výrobných kapacít poskytne dobrú perspektívu zamestnania aj pre absolventov SOŠ automobilovej J. Jonáša v susedstve závodu, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Aj preto bratislavská župa pripravuje od budúceho roku štart duálnej akadémie, ktorá študentov odborne pripraví do konkrétneho sektoru automobilky.

"Bratislavská župa víta výstavbu novej haly a podporuje rozširovanie sa týchto kapacít. V spolupráci s mestom tu vybudovala novú prístupovú cestu, vrátane napojenia na existujúcu sieť a sme veľmi blízko k tomu, aby sme takúto dohodu podpísali a podporili infraštruktúrne výstavbu tejto haly. Zároveň sme veľmi blízko toho, aby sa od budúceho roku spustila duálna akadémia, čo znamená výchova a vzdelávanie študentov v nemeckom režime pre potreby takto veľkých automobiliek ako je Volkswagen," povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Základný kameň druhej montážnej haly položili premiér SR Róbert Fico a Albrecht Reimold, predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia a.s. aj za účasti predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a primátora mesta Bratislava Iva Nesrovnala. Hala s rozlohou 2.000.000 m2 prinesie nové pracovné príležitosti pre 1200 pracovníkov a najmodernejšie technológie.

Otvorenie tohtoročnej miliardovej investície – karosárne, ako i položenie základného kameňa pre budúcu halu, zintenzívnili aj rokovania medzi spoločnosťou Volkswagen Slovakia a. s. a Bratislavským samosprávnym krajom o budovaní duálnej akadémie zameranej na automobilový priemysel. Svoje brány otvorí v septembri 2016. Cieľom duálnej akadémie je s využitím nemeckého systému a moderných technológií reálne pripravovať stredoškolákov pre prax a zaručiť im uplatnenie v zamestnaní. Takisto zabezpečiť dostatok kvalifikovaných a motivovaných pracovníkov.

Zavedenie duálneho vzdelávania sa časom bude etablovať aj do ďalších škôl v regióne, najmä v oblasti strojárenstva a elektrotechnického priemyslu s cieľom dosiahnuť takú úroveň vzdelávania, aká je bežná v Nemecku, Švajčiarsku a Rakúsku.

Bratislavský kraj je najväčším zriaďovateľom stredných škôl v regióne a dlhodobo podporuje rozvoj stredného odborného vzdelávania. Spájanie školskej teórie s praxou, ktoré je dlhodobým cieľom kraja v oblasti vzdelávania, je jedným z najdôležitejších krokov pre reálne uplatnenie absolventov po ukončení školy.

Na školách v pôsobnosti BSK vzniklo už šesť centier odborného vzdelávania a prípravy (COVP): - pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií na SOŠ informačných technológií, Hlinícka 1, Bratislava (od 1. 9. 2012) - pre oblasť poľnohospodárstva a rozvoja vidieka na Spojenej škole, Ivanka pri Dunaji (od 1. 9. 2012) - pre oblasť potravinárstva na SOŠ gastronómie a hotelových služieb, Farského 9, Bratislava (od 1. 5. 2013) - pre oblasť stavebníctva na SOŠ, Ivanská cesta 21, Bratislava (od 1. 1. 2015) - pre oblasť polygrafie a médií na SOŠ polygrafickej, Račianska 190, Bratislava (od 1. 7. 2015) - pre oblasť automobilového priemyslu na SOŠ automobilovej, J. Jonáša 5, Bratislava (od 1. 12. 2015).

Volkswagen otvorí akadémiu duálneho vzdelávania v septembri 2016
Tu bude player


Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.
22. 2. 2017
Súčasťou nových výrobných priestorov bude kompetenčné centrum, ktoré bude slúžiť na testovanie a vývoj materiálov.
22. 2. 2017
Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva SR, ktorý dnes schválila vláda.
22. 2. 2017
To prináša novela zákona o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktorú dnes odobrila vláda.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk