Dnes je 22. 2. 2017 Európsky deň obetí zločinu
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Vláda prispeje na pobyty v školách v prírode a lyžiarske kurzy

Dobrá Voda 9. novembra (TASR) – Ôsmym opatrením druhého vládneho balíčka vlády je príspevok na pobyty v škole v prírode a lyžiarske kurzy základných a stredných škôl. Ohlásil ho dnes na pôde Školy v prírode v Dobrej Vode pri Trnave premiér Robert Fico a minister školstva Juraj Draxler. Vláda na toto opatrenie vynaloží zhruba 20 miliónov eur, platiť začne od januára 2016.

V prípade škôl v prírode ide o príspevok 100 eur na žiaka a pri lyžiarskych kurzoch je to 150 eur. Príspevok pôjde na účty škôl, ktoré za ne pobyty zabezpečia. Ministerstvo školstva vopred urobilo prieskum v školách, o pobyt v školách v prírode sa prihlásilo 59.973 záujemcov a o lyžiarske kurzy má záujem 95.334 žiakov, z toho 50.043 zo základných, 18.179 z gymnázií a 27.112 je zo stredných odborných škôl. Nad rámec stanovených kritérií z toho bolo 987, resp. 859 žiakov. Podľa ministra školstva však budú tieto prípady posudzovať individuálne a podľa možností vyjdú v ústrety.

"Druhý vládny balík postupne napĺňame, kompletne splnený bude do 31. decembra tohto roku. Opatrenia nejdú na úkor deficitu, na úkor verejného dlhu, ale financujeme ich z lepšieho výberu daní a z lepšieho boja proti daňovým únikom. A predovšetkým za týmto balíkom je filozofia, že vláda má záujem sa deliť o slušné hospodárske a finančné výsledky s verejnosťou," povedal Fico. Dodal, že v prípade dnes uvádzaného opatrenia nejde iba poskytnúť deťom možnosť pobytu v prírode, pomôcť rodinám, ktoré by to svojim deťom nemohli umožniť, ale zároveň podporiť cestovný ruch. Pri 155.000 prihlásených detí a v priemere pri päťdňovom pobyte ide o takmer 800.000 prenocovaní v zariadeniach rôzneho typu. Vláda predpokladá, že školy budú využívať pobyty predovšetkým mimo hlavnej turistickej sezóny. "Peniaze dostanú od januára, ale pripravovať sa môžu, samozrejme, už teraz," dodal premiér.

Školu v prírode v Dobrej Vode teraz využívajú mladí atléti z klubu Slávia Trnava. Podľa tajomníka klubu Vladimíra Gubrického na týždňové pobyty chodia už dlhé roky a sú spokojní, pretože prostredie im poskytuje všetko potrebné. Zariadenie je jedným z pätnástich štátnych zariadení tohto typu na Slovensku.

Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.
22. 2. 2017
Súčasťou nových výrobných priestorov bude kompetenčné centrum, ktoré bude slúžiť na testovanie a vývoj materiálov.
22. 2. 2017
Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva SR, ktorý dnes schválila vláda.
22. 2. 2017
To prináša novela zákona o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktorú dnes odobrila vláda.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk