X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Zamestnanci firiem v konkurze môžu žiadať o dávku z garančného poistenia

Bratislava 28. apríla (TASR)– Zamestnanci spoločností v konkurze môžu požiadať na príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne (SP) o dávku z garančného poistenia. Potrebné je k tomu potvrdenie konkurzného súdu s vyznačeným dňom vzniku platobnej neschopnosti zamestnávateľa. SP preto zamestnancom odporúča, aby sa na príslušnom konkurznom súde informovali, k akému dňu bol podaný návrh na vyhlásenie konkurzu. Deň vzniku platobnej neschopnosti zamestnávateľa je deň doručenia návrhu na vyhlásenie konkurzu príslušnému súdu alebo deň vydania uznesenia súdu o začatí konkurzného konania, ak ho súd začal bez návrhu.

"Zamestnanec má nárok na dávku garančného poistenia, ak sa jeho zamestnávateľ stal platobne neschopný a nemôže uspokojiť mzdové nároky tohto zamestnanca, ktorými sú aj nároky cestovných, sťahovacích a iných výdavkov, ktoré vznikli pri plnení pracovných povinností. V prípade, že konkurzný súd zamestnancovi potvrdí, že mu bol doručený návrh s uvedením konkrétneho dátumu, a teda bude preukázaný deň vzniku platobnej neschopnosti zamestnávateľa, zamestnanec môže požiadať príslušnú pobočku SP o dávku garančného poistenia. Tá žiadosť individuálne posúdi a o nároku rozhodne," informoval TASR hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Zamestnanec uplatňuje nárok v pobočke SP príslušnej podľa miesta útvaru zamestnávateľa, ktorý vedie evidenciu miezd. Ak evidenciu miezd vedie iná právnická alebo fyzická osoba, uplatňuje nárok na pobočke príslušnej podľa sídla zamestnávateľa alebo jeho organizačnej zložky. Rovnako aj ak útvar, ktorý vedie evidenciu miezd, je mimo územia SR.

Dávka garančného poistenia je ohraničená maximálnou sumou, platná je vždy od 1. júla kalendárneho roka do 30. júna nasledujúceho kalendárneho roka. V súčasnosti je maximálne 2472 eur. Táto suma platí len v prípade, ak platobná neschopnosť zamestnávateľa vznikla po 30. júni 2014, ak vznikla v období od 1. júla 2013 do 30. júna 2014, maximálna dávka garančného poistenia je 2415 eur.

Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Odchádzam z práce
13. 3. 2017
Pripravte sa na nepríjemné pohľady kolegov, štipľavé poznámky šéfa a možno aj na výstupný pohovor s personalistom firmy.
18. 4. 2016
Má za sebou 40 rokov práce, ale do predčasnej penzie ísť nemôže. Dôvod? Príliš málo by dostával od štátu.
26. 2. 2016
Aj v prípade, že z firmy odchádzate však treba zachovať slušný prístup.
5. 11. 2015
Chcete odísť zo zamestnania? Pracovný vzťah môžete ukončiť viacerými spôsobmi. Poradíme vám, ako.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk