X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Súčasťou písomných maturít budú aj bezpečnostné opatrenia

Bratislava 16. marca (TASR) - Distribúciu testov k písomným maturitám budú aj tento rok sprevádzať bezpečnostné opatrenia. Napríklad testové zásielky sa z Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) budú doručovať do tzv. distribučných miest odborov školstva pri okresných úradoch v bezpečnostných obaloch.

Po testy si v deň maturít prídu riaditelia stredných škôl. "Po príchode do školy neporušenosť obalov testov ešte prekontroluje predseda školskej maturitnej komisie, teda externý dozor, ktorý v škole dohliada na bezpečnosť a objektívnosť priebehu maturít," priblížila hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Martina Slušná. Podľa jej slov pri maturitách sú zavedené také bezpečnostné opatrenia, ktoré sa osvedčili aj v predchádzajúcich ročníkoch maturitných skúšok v rámci celého Slovenska.

Písomné maturity začínajú v 729 stredných školách v utorok 17. marca. Zúčastní sa na nich 48.010 stredoškolákov.

V utorok budú žiaci písať testy zo slovenského jazyka a literatúry. Nasledujúci deň z cudzích jazykov. Žiaci, ktorí si vybrali ako jeden z maturitných predmetov matematiku, budú písať test vo štvrtok (19.3.). Týždeň písomných maturít v piatok (20.3.) uzavrú žiaci zo škôl národnostných menších, ktorých čaká test a slohová práca z maďarčiny či ukrajinčiny.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk