Dnes je 22. 2. 2017 Európsky deň obetí zločinu
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Súčasťou písomných maturít budú aj bezpečnostné opatrenia

Bratislava 16. marca (TASR) - Distribúciu testov k písomným maturitám budú aj tento rok sprevádzať bezpečnostné opatrenia. Napríklad testové zásielky sa z Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) budú doručovať do tzv. distribučných miest odborov školstva pri okresných úradoch v bezpečnostných obaloch.

Po testy si v deň maturít prídu riaditelia stredných škôl. "Po príchode do školy neporušenosť obalov testov ešte prekontroluje predseda školskej maturitnej komisie, teda externý dozor, ktorý v škole dohliada na bezpečnosť a objektívnosť priebehu maturít," priblížila hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Martina Slušná. Podľa jej slov pri maturitách sú zavedené také bezpečnostné opatrenia, ktoré sa osvedčili aj v predchádzajúcich ročníkoch maturitných skúšok v rámci celého Slovenska.

Písomné maturity začínajú v 729 stredných školách v utorok 17. marca. Zúčastní sa na nich 48.010 stredoškolákov.

V utorok budú žiaci písať testy zo slovenského jazyka a literatúry. Nasledujúci deň z cudzích jazykov. Žiaci, ktorí si vybrali ako jeden z maturitných predmetov matematiku, budú písať test vo štvrtok (19.3.). Týždeň písomných maturít v piatok (20.3.) uzavrú žiaci zo škôl národnostných menších, ktorých čaká test a slohová práca z maďarčiny či ukrajinčiny.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.
22. 2. 2017
Súčasťou nových výrobných priestorov bude kompetenčné centrum, ktoré bude slúžiť na testovanie a vývoj materiálov.
22. 2. 2017
Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva SR, ktorý dnes schválila vláda.
22. 2. 2017
To prináša novela zákona o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktorú dnes odobrila vláda.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk