X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Združenie Ponk v Nitre pomôže študentom UKF s prípravou na prax

Nitra 1. marca (TASR) – Možnosť stretávať sa a diskutovať s úspešnými slovenskými podnikateľmi, marketérmi, grafikmi, či redaktormi médií získajú študenti Univerzity Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre. Vďaka partnerstvu s občianskym združením Ponk sprostredkujú záujemcom svoje životné a pracovné skúsenosti úspešní ľudia z rôznych oblastí podnikania. Univerzita už podpísala so združením dohodu o vzájomnej spolupráci. Tá umožňuje organizovanie prednášok a podujatí určených pre študentov, absolventov, odborných a vedeckých pracovníkov univerzity. „Okrem toho prináša aj zdieľanie kontaktov na výskumný a odborný ľudský potenciál i kontakty na firmy a organizácie, ktoré majú záujem o riešenie zamestnanosti v nitrianskom regióne,“ informovalo vedenie UKF.

Ako skonštatoval jeden zo zakladateľov Ponku a zároveň absolvent UKF v Nitre Michal Remiáš, študenti potrebujú odborné vedomosti, ktoré im ich študijný odbor poskytuje. Zároveň však dodal, že je nutné pripravovať sa už počas štúdia aj na reálny život. „Existujú síce rôzne kurzy o podnikaní, účtovníctve, riadení, no väčšina z nich je pre študentov drahá. Vďaka partnerom, ako je UKF, budeme môcť workshopy a prednášky prinášať študentom zdarma alebo za symbolický poplatok,“ dodal Remiáš.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk