Dnes je 20. 2. 2017 Svetový deň soc. spravodlivosti
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Zamestnanci musia požiadať o zúčtovanie dane najneskôr 16. februára

Bratislava 9. februára (TASR) - Zamestnanci, ktorí v roku 2014 mali príjmy len zo zamestnania, teda len zo závislej činnosti, môžu najneskôr v pondelok 16. februára požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania. Treba to urobiť písomne na predpísanom tlačive. Týka sa to aj tých, ktorí vlani pracovali na dohodu.

"Pokiaľ niekto vlani pracoval u viacerých zamestnávateľov, zúčtovanie robí ten z nich, u ktorého si zamestnanec uplatnil nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus. Takému zamestnávateľovi predloží potvrdenia o príjmoch od všetkých ostatných zamestnávateľov a ten do úhrnu príjmov za rok 2014 započíta aj sumy z potvrdení od všetkých ostatných zamestnávateľov. Ak zamestnanec potvrdenia v termíne nepredloží, povinný bude podať daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2014," informovala TASR hovorkyňa Finančnej správy (FS) SR Patrícia Macíková.

Zamestnanec si môže uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus aj dodatočne.

"Ak nezdaniteľnú časť a daňový bonus si u žiadneho zamestnávateľa neuplatnil, môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek zo svojich predošlých zamestnávateľov. Preukáže, že na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a na daňový bonus mal nárok a zamestnávateľ to pri vyúčtovaní zohľadní," upozornila hovorkyňa FS a pripomenula aj postup v niektorých ďalších prípadoch. Napríklad ak niekto vlani bol zamestnaný a zároveň mal živnosť, z nej však nedosiahol v roku 2014 príjmy, môže aj on požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania za podmienky, že z inej samostatnej zárobkovej činnosti nevykazuje daňovú stratu.

Ak zamestnávateľ, ktorý bol platiteľom dane, počas minulého roka zanikol a nemal právneho nástupcu, a teda zamestnanec nemá koho požiadať o zúčtovanie dane, povinný je podať daňové priznanie. Zamestnancovi, ktorý zamestnanie vlani zmenil, môže ročné zúčtovanie dane za zákonom stanovených podmienok vykonať jeho bývalý zamestnávateľ. Rovnako aj ak stratil prácu a bol evidovaný na úrade práce.

Ročné zúčtovanie a výpočet dane zamestnanca za rok 2014 vykoná zamestnávateľ najneskôr do 31. marca 2015. Ak ho zamestnanec o vykonanie zúčtovania nepožiada, povinný je za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľný príjem, vystaviť a doručiť v zákonom stanovenej lehote potvrdenie o jeho zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň a o daňovom bonuse na vyživované dieťa.

Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
20. 2. 2017
Urobilo tak po konzultácii s odborníkmi a riaditeľmi škôl.
20. 2. 2017
Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol v prvom mesiaci tohto roka 235.455 osôb.
20. 2. 2017
Za prvý dôležitý míľnik histórie gymnázia považuje celkovú rekonštrukciu historickej budovy, ktorá znamenala vlastne jej záchranu.
19. 2. 2017
Cieľom investičného zámeru je rozšírenie výroby existujúceho podniku priemyselnej výroby zameraného na piliarsku výrobu.
19. 2. 2017
Tento rok by mal byť prvým, keď sa začne plnenie jednotlivých opatrení vyhodnocovať.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk