X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

SOŠ polytechnickú čaká výstavba nových dielní praktického vyučovania

Nitra 30. januára (TASR) – Stredná odborná škola polytechnická v Nitre získala certifikát kvality. Ten je podľa riaditeľky školy Oľgy Hodálovej ocenením kvality výučby i pedagógov a prínosom bude najmä vo vzťahu k firmám, s ktorými škola spolupracuje. "V máji 2012 sme otvorili v priestoroch našej školy CNC centrum, o rok neskôr sme sa stali Centrom odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť CNC technológií. Odvtedy sme vyškolili vyše 300 denných študentov a 60 ľudí sme rekvalifikovali," povedala Hodálová.

Zriaďovateľom HTEC vzdelávacieho strediska bola spoločnosť Haas, ktorá patrí k najväčším svetovým výrobcom počítačom riadených obrábacích strojov a vývojárom CNC technológií. Vzdelávacie stredisko je určené študentom školy, ale aj verejnosti. "Ponúkame rekvalifikačné kurzy pre verejnosť a súčasne sme školiacim strediskom aj pre okolité firmy. Prioritou však zostávajú naši študenti," skonštatovala Hodálová. Vybudovanie centra má podľa jej slov veľký vplyv na úspešnú prípravu žiakov pre potreby zamestnávateľov v strojárskom priemysle na celom Slovensku. "Podľa našich posledných prieskumov sa uplatniteľnosť našich študentov v praxi pohybuje na úrovni 84 percent," tvrdí Hodálová. Aj to je jeden z dôvodov, prečo škola zaznamenala veľký nárast počtu uchádzačov o štúdium, v porovnaní s predchádzajúcim rokom až dvojnásobný.

Financie na kúpu CNC strojov vo výške 134.000 eur v čase zriadenia centra získala škola z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Programové vybavenie a zaškolenie učiteľov zabezpečila firma Haas. Škola sa naďalej zapája do rôznych projektov, pomocou ktorých stredisko modernizuje. "Čaká nás investícia do prístavby nových dielní praktického vyučovania. Chceme do nich umiestniť nové technológie," informovala Hodálová. V súčasnosti je projekt vo fáze prípravy projektovej dokumentácie a územného konania.

Certifikát kvality ISO 9001:2009 pre SOŠ polytechnickú
Tu bude player


Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk