Dnes je 17. 1. 2017 Deň detských vynálezcov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

SOŠ polytechnickú čaká výstavba nových dielní praktického vyučovania

Nitra 30. januára (TASR) – Stredná odborná škola polytechnická v Nitre získala certifikát kvality. Ten je podľa riaditeľky školy Oľgy Hodálovej ocenením kvality výučby i pedagógov a prínosom bude najmä vo vzťahu k firmám, s ktorými škola spolupracuje. "V máji 2012 sme otvorili v priestoroch našej školy CNC centrum, o rok neskôr sme sa stali Centrom odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť CNC technológií. Odvtedy sme vyškolili vyše 300 denných študentov a 60 ľudí sme rekvalifikovali," povedala Hodálová.

Zriaďovateľom HTEC vzdelávacieho strediska bola spoločnosť Haas, ktorá patrí k najväčším svetovým výrobcom počítačom riadených obrábacích strojov a vývojárom CNC technológií. Vzdelávacie stredisko je určené študentom školy, ale aj verejnosti. "Ponúkame rekvalifikačné kurzy pre verejnosť a súčasne sme školiacim strediskom aj pre okolité firmy. Prioritou však zostávajú naši študenti," skonštatovala Hodálová. Vybudovanie centra má podľa jej slov veľký vplyv na úspešnú prípravu žiakov pre potreby zamestnávateľov v strojárskom priemysle na celom Slovensku. "Podľa našich posledných prieskumov sa uplatniteľnosť našich študentov v praxi pohybuje na úrovni 84 percent," tvrdí Hodálová. Aj to je jeden z dôvodov, prečo škola zaznamenala veľký nárast počtu uchádzačov o štúdium, v porovnaní s predchádzajúcim rokom až dvojnásobný.

Financie na kúpu CNC strojov vo výške 134.000 eur v čase zriadenia centra získala škola z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja. Programové vybavenie a zaškolenie učiteľov zabezpečila firma Haas. Škola sa naďalej zapája do rôznych projektov, pomocou ktorých stredisko modernizuje. "Čaká nás investícia do prístavby nových dielní praktického vyučovania. Chceme do nich umiestniť nové technológie," informovala Hodálová. V súčasnosti je projekt vo fáze prípravy projektovej dokumentácie a územného konania.

Certifikát kvality ISO 9001:2009 pre SOŠ polytechnickú
Tu bude player


Zdroj, foto, video: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
16. 1. 2017
Firma je dôležitým zamestnávateľom v okrese Detva, aktuálne v nej pracuje asi 200 ľudí.
16. 1. 2017
Vo svojej dnešnej výzve to skonštatovalo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.
16. 1. 2017
Polovica ľudí o P2P (peer to peer - rovný s rovným) pôžičkách nikdy ani len nepočula.
16. 1. 2017
Realizácia investičného zámeru s oprávnenými nákladmi vo výške 1,33 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2016 a 2017.
15. 1. 2017
Richter pripustil, že toto môže byť skôr administratívna chyba napríklad účtovníčky

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk