Dnes je 22. 2. 2017 Európsky deň obetí zločinu
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Olympiáda preverí finančnú gramotnosť stredoškolákov

Bratislava 18. novembra (TASR) - Aj v tomto školskom roku sa budú môcť stredoškoláci otestovať a získať nové finančné vedomosti, ktoré im pomôžu zorientovať sa pri riadení osobných financií v ich bežnom živote. Nadácia Partners vyhlasuje tretí ročník finančnej vedomostnej súťaže pod názvom Finančná olympiáda, ktorú študenti a školy poznali ako Finančný kompas.

Ide o finančnú vedomostnú súťaž, do ktorej sa môžu zapojiť študenti ktorejkoľvek strednej školy na Slovensku. Ponúka im možnosť preveriť a následne si porovnať základné finančné vedomosti a nenútenou formou ich pripravuje na efektívne riešenie základných finančných otázok, s ktorými sa budú stretávať v bežnom živote pri riadení vlastných financií.

Zo skúseností vieme, že študenti majú záujem vzdelávať sa, no je potrebné pre nich vytvoriť atraktívnu a nenútenú formu učenia, ktorú vnímajú ako hru. Potvrdzuje nám to i vysoký záujem škôl a študentov o samotnú súťaž. V posledných dvoch rokov sa do súťaže zapojilo viac ako 9000 študentov,“ vysvetľuje Juraj Juras, správca Nadácie Partners.

To, ako sú na tom študenti s finančnými vedomosťami, preverí Finančná olympiáda v troch súťažných kolách, v ktorých sa náročnosť finančných otázok a úloh z kola na kolo zvyšuje. Prvé dve prebehnú formou online testu, finálové kolo bude prebiehať prezenčnou formou.

Prvé otvorené kolo bude prístupné od 19. novembra 2014 do 23. januára 2015, do druhého uzavretého kola, ktoré potrvá od 16. februára do 27. marca, postúpi 500 najúspešnejších riešiteľov prvého. V priestoroch nadácie sa vo finálovom kole stretne 20 najlepších riešiteľov druhého kola. Zástupcovia nadácie vo finále preveria vedomosti finalistov a rozhodnú o víťaznej trojici, ktorá získa atraktívne ceny pre seba a finančné výhry pre svoje školy. Súťaž odštartuje 19. novembra 2014 o 12.00 h na súťažnej stránke www.financnaolympiada.sk.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.
22. 2. 2017
Súčasťou nových výrobných priestorov bude kompetenčné centrum, ktoré bude slúžiť na testovanie a vývoj materiálov.
22. 2. 2017
Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva SR, ktorý dnes schválila vláda.
22. 2. 2017
To prináša novela zákona o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktorú dnes odobrila vláda.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk