X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Udelili výročné ceny Firma, Banka, Poisťovňa, Manažér roka 2014

Bratislava 4. novembra (TASR) - Lučenecká firma Ekoltech SK, Slovenská sporiteľňa a ČSOB poisťovňa sa stali držiteľmi výročných cien Firma roka 2014, Banka roka 2014 a Poisťovňa roka 2014, udeľovaných každoročne ekonomickým týždenníkom TREND. Manažérom roka sa stal na základe hlasovania čitateľov Trendu a osobností ekonomiky Slovenska Marián Šefčovič, obchodný riaditeľ spoločnosti Kofola pre Českú a Slovenskú republiku. Ocenenia si prevzali za účasti prezidenta SR Andreja Kisku predstavitelia spoločností dnes počas slávnostného večera v koncertnej sieni Slovenskej filharmónie v Bratislave.

Na prvú priečku medzi hodnotenými firmami sa dostala spoločnosť Ekoltech aj napriek tomu, že nábytkársky priemysel cez pokles realitného trhu výrazne postihla kríza. Za posledných päť rokov vzrástli tržby Ekoltechu na vyše dvojnásobok, z 33 na 78 miliónov eur. Jeho silnou stránkou je ťah po inováciách a stále efektívnejších technológiách, čo oceňuje rozhodujúci odberateľ firmy – globálna sieť IKEA.

V hodnotení najúspešnejšej Banky roka si aj tentoraz titul obhájila Slovenská sporiteľňa a ešte viac zvýraznila svoj náskok pred ostatnými hráčmi. Najpôsobivejší bol jej rast v úveroch. Aj keď sa medzi bankami našli menší hráči, ktorým sa podarilo zvýšiť podiel na trhu úverov významnejšie, medzi hodnotenými bola sporiteľňa bankou s najvyšším rastom. Body zbierala aj vďaka tomu, že sa jej darilo lákať vklady, najmä od obyvateľstva. Stále má v absolútnom vyjadrení najvyšší previs vkladov nad úvermi v sektore.

V kategórií Poisťovňa roka prvé miesto ostáva už druhý rok ČSOB Poisťovni. Trhový podiel jej síce výrazne nenarástol, no na stagnujúcom trhu jej pomohla dôsledná kontrola nákladov a dobrá rentabilita. Pomáha jej spoliehanie sa na bankovú distribučnú sieť, pomáha to lepšie kontrolovať náklady.

Na 2. mieste v kategórii Firma roka sa umiestnila spoločnosť Eset nasledovaná firmou BASF Polyuretány Slovensko. V kategórii Banka roka sa o druhé a tretie miesto delia Všeobecná úverová banka a Prvá stavebná sporiteľňa. V kategórii Poisťovňa roka druhé miesto patrí Poisťovni Slovenskej sporiteľne a tretie miesto získala Kooperativa poisťovňa.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk