Dnes je 16. 1. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

SZČO s odloženým daňovým priznaním už majú len pár dní na zaplatenie poistného

Bratislava 4. novembra (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ktoré mali predĺženú lehotu na podanie daňového priznania za rok 2013, že k 1. októbru 2014 im vzniklo povinné poistenie. Týka sa to tých, ktorým hrubý príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti presiahol sumu 4830 eur.

Znamená to, že mali povinnosť sa do 9. októbra 2014 zaregistrovať v Sociálnej poisťovni (pokiaľ povinne poistení v SP neboli už predtým) a najneskôr do 10. novembra 2014 sú tiež povinní uhradiť aj novú sumu poistného z nového vymeriavacieho základu na účet miestne príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne.

Sociálna poisťovňa preto upozorňuje túto skupinu živnostníkov, že im na uhradenie poistného zostáva posledný týždeň, a tiež na to, aby si nezabudli upraviť sumu poistného na bankovom platobnom príkaze.

Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Mám prácu
12. 1. 2017
Ukázal to interný prieskum spoločnosti Microsoft v Českej republike a na Slovensku.
11. 1. 2017
Využitie maródky aj samotná liečba prináša pre všetky zúčastnené strany niekoľko povinností.
10. 1. 2017
Rastúci trend v ponuke „home office“ zaznamenávame aj na Slovensku.
2. 1. 2017
Odškodnenie pri DPH či pokles firemnej dane, to je len pár plusov v prospech podnikateľov. Väčšina zmien im však poškodí.
30. 12. 2016
Najlepšie je začať od seba a hneď na začiatku roka. Teraz je tá vhodná chvíľa.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk