X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Stavebné firmy budú zvyšovať platy, prepúšťanie podľa žiadnej zo strán nehrozí

Bratislava 28. júla (TASR) – Zamestnanci v stavebníctve by si od septembra mohli na výplatnej páske prilepšiť. Stavebné firmy s viac ako 20 zamestnancami budú musieť na základe novely zákona o kolektívnom vyjednávaní z dielne rezortu práce, ktorá umožňuje rozšírenie pôsobnosti kolektívnej zmluvy na všetky spoločnosti v odvetví, zvýšiť tarifné mzdy v priemere o 4,4 %. Zamestnávatelia, odborári ani ministerstvo sa neobávajú, že by povinný nárast platov spôsobil vo firmách prepúšťanie.

Dodatok ku kolektívnej zmluve vyššieho stupňa, uzatvorenej medzi Integrovaným odborovým zväzom (IOZ) a Zväzom stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) na roky 2012 až 2015, zaručuje zamestnancom v stavebníctve minimálnu hrubú mzdu 352 eur mesačne v prvej tarifnej triede a minimálne 726 eur v najvyššej triede. Priemerný plat zamestnanca v tomto sektore bol v prvom štvrťroku tohto roka 566 eur, vďaka čomu je na chvoste v národnom hospodárstve.

Úprava taríf je už od marca záväzná pre 104 členov ZSPS, ktorí majú spolu zhruba 10.000 zamestnancov. Rozšírenie by sa podľa odhadov prezidenta zväzu Zsolta Lukáča mohlo dotknúť ďalších približne 45.000. Informácie od firiem o hrozbe znižovania stavov zatiaľ nemá. "Je veľmi ťažké zodpovedne predpovedať vplyv rozšírenia kolektívnej zmluvy v súčasných meniacich sa podmienkach vývoja stavebníctva na Slovensku. Máme však za to, že s odborármi zmluvne dohodnuté podmienky predstavujú obojstranne vyvážený kompromis," povedal Lukáč.

"V princípe 80 až 90 % zamestnávateľov sú zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú menej ako 20 zamestnancov. Tieto obavy sú teda bezpredmetné," uviedol pre TASR hovorca ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Michal Stuška. "Podľa našich vedomostí by predmetné rozšírenie nemalo zasiahnuť zamestnávateľov, či už menších alebo tých, ktorí zamestnávajú nad 20 zamestnancov," reagovala predsedníčka odborového zväzu Marta Brodzianska. "Mnohí samotní zamestnávatelia hodnotia ako problém nie zvyšovanie miezd, pretože sú si vedomí, že zamestnanca za prácu treba ohodnotiť, ale viac bojujú s vymožiteľnosťou práva či platobnou neschopnosťou," dodala.

Opačný názor má riaditeľ Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo (IDH) Ondrej Matej, ktorý to označil za úder pod pás od vlády. "Päť rokov zaznamenávalo stavebníctvo prudké poklesy, firmy sú v zlom finančnom stave. Práve tento rok bol pre ne rokom, keď sa mohli nadýchnuť, aspoň čiastočne zastabilizovať svoju ekonomickú situáciu a budúci rok mohli pomýšľať na odrazenie odo dna. Zvýšenie mzdových nákladov bude znamenať zlú finančnú situáciu v rezorte ako takom, môže to ohroziť aj termíny výstavby diaľnic či železníc. Firmy nebudú schopné platiť svoje záväzky," domnieva sa bývalý poradca expremiérky Ivety Radičovej.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk