K výberu vhodnej práce pomôže aj online test

Spravodajstvo
Bratislava 30. apríla (TASR) - Ak si uchádzač o zamestnanie nie je istý tým, či sa hodí na určitý typ práce, odpoveď mu pomôže nájsť aj testovanie na internete. Možnosťou je napríklad portál ISTP.sk. Kandidát na prácu si na ňom jednoducho dokáže ohodnotiť svoje schopnosti, vedomosti a zručnosti s odporučením, na akú profesiu sa hodí. Online možno zistiť aj to, akú mzdu možno očakávať na konkrétnej pracovnej pozícii, k dispozícii je aj poradenstvo pre výber školy.

ISTP v súčasnosti predstavuje najväčšiu bezplatnú databázu voľných pracovných miest na Slovensku. Môžete si v ňom jednoducho ohodnotiť svoje schopnosti, vedomosti a zručnosti s odporučením, na akú profesiu sa hodíte,” vysvetlila princíp jeho fungovania Lucia Dítětová, manažérka úseku trhu práce a ľudských zdrojov v spoločnosti Trexima Bratislava.

Trh práce stále významne ovplyvňujú prejavy globálnych ekonomických problémov, ale aj rozvoj nových technológií a inovácií, čo priamo súvisí s požiadavkami zamestnávateľov na kvalifikáciu pracovnej sily a aj disparitami medzi dopytom a ponukou práce,” povedala Dítětová.

Podľa nej na jednej strane sa na slovenskom trhu práce nachádza v evidencii úradov práce, sociálnych vecí a rodiny enormné množstvo nezamestnaných, osobitne absolventov stredných a vysokých škôl, a na strane druhej absentuje ponuka pracovnej sily s kvalifikáciou a zručnosťami požadovanými súčasnými zamestnávateľmi a potenciálnymi investormi.

Vyskúšať fungovanie pracovno-poradenského portálu ISTP naživo si záujemcovia môžu aj na pracovnej výstave Job Expo, ktorá sa dnes končí v Nitre.
Zdroj: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/5334/k-vyberu-vhodnej-prace-pom-ze-aj-online-test
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie