Dnes je 24. 2. 2017 Jarné prázdniny 20.2.-24.2. (BA, NR, TT)
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Česi bojujú o investíciu za 20 miliárd korún, prácu môže nájsť 2000 ľudí

Praha 1. marca (TASR) - V priebehu 1,5 mesiaca zamierili do Južnej Kórey dve delegácie z českého ministerstva priemyslu a obchodu, tá druhá dokonca s nedávno vymenovaným ministrom Janom Mládkom na čele. Finišuje totiž boj o umiestnenie závodu juhokórejskej firmy Nexen. Závod za približne 20 miliárd Kč (731,42 milióna eur) môže priniesť až 2000 pracovných miest, a to v Ústeckom kraji, teda v regióne s vysokou nezamestnanosťou. Informoval o tom server iDNES.cz.

To, že ide práve o Nexen, kórejského výrobcu pneumatík, potvrdilo MF DNES niekoľko dobre informovaných zdrojov. Oficiálne sa ministerstvo priemyslu ani agentúra na podporu investícií CzechInvest nechcú k investorovi vyjadrovať. Kórejčania totiž doma čelia odborom, ktoré ich tlačia do investícií na domácom trhu, a nie mimo krajiny.

Žatecká priemyselná zóna, kam Nexen s najväčšou pravdepodobnosťou smeruje, sa tiež obáva, aby investora nevyplašila. "Až do rozhodnutia investora je na informácie embargo. Budeme ho poznať do konca marca," povedal Jaroslav Krch, riaditeľ strategickej priemyselnej zóny Triangle, ktorá sa nachádza deväť kilometrov od Žatca.

Zóna s rozlohou 364 hektárov leží na bývalom vojenskom letisku vedľa rýchlostnej cesty R7. "Je tam vybudovaná infraštruktúra, investor sa môže napojiť na zdroje energií, buduje sa tam spoločná čistiareň odpadových vôd," povedal Zdeněk Rytíř, hovorca Ústeckého kraja, ktorému Triangle patrí. Investor tak môže závod začať stavať bez zdĺhavého zháňania najrôznejších povolení.

Kraj uvažuje o tom, že v zóne, kde už podniká deväť investorov, vybuduje nákupné a zdravotné stredisko, škôlky či zázemie pre kamióny, ktoré tam už teraz s tovarom a surovinami jazdia.

(1 EUR = 27,344 CZK)


Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
23. 2. 2017
Z toho tri štvrtiny na oddelení HelpDesku, a ostatných na finančnom účtovnom oddelení, pričom všetky novo vzniknuté pracovné miesta sú na plný pracovný úväzok.
23. 2. 2017
Medziročne sa počet poberateľov znížil o 17.062 osôb.
22. 2. 2017
Celkovo by tak mali urobiť tri pätiny firiem, z veľkých podnikov má tieto plány až 85 %.
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk