X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Česi bojujú o investíciu za 20 miliárd korún, prácu môže nájsť 2000 ľudí

Praha 1. marca (TASR) - V priebehu 1,5 mesiaca zamierili do Južnej Kórey dve delegácie z českého ministerstva priemyslu a obchodu, tá druhá dokonca s nedávno vymenovaným ministrom Janom Mládkom na čele. Finišuje totiž boj o umiestnenie závodu juhokórejskej firmy Nexen. Závod za približne 20 miliárd Kč (731,42 milióna eur) môže priniesť až 2000 pracovných miest, a to v Ústeckom kraji, teda v regióne s vysokou nezamestnanosťou. Informoval o tom server iDNES.cz.

To, že ide práve o Nexen, kórejského výrobcu pneumatík, potvrdilo MF DNES niekoľko dobre informovaných zdrojov. Oficiálne sa ministerstvo priemyslu ani agentúra na podporu investícií CzechInvest nechcú k investorovi vyjadrovať. Kórejčania totiž doma čelia odborom, ktoré ich tlačia do investícií na domácom trhu, a nie mimo krajiny.

Žatecká priemyselná zóna, kam Nexen s najväčšou pravdepodobnosťou smeruje, sa tiež obáva, aby investora nevyplašila. "Až do rozhodnutia investora je na informácie embargo. Budeme ho poznať do konca marca," povedal Jaroslav Krch, riaditeľ strategickej priemyselnej zóny Triangle, ktorá sa nachádza deväť kilometrov od Žatca.

Zóna s rozlohou 364 hektárov leží na bývalom vojenskom letisku vedľa rýchlostnej cesty R7. "Je tam vybudovaná infraštruktúra, investor sa môže napojiť na zdroje energií, buduje sa tam spoločná čistiareň odpadových vôd," povedal Zdeněk Rytíř, hovorca Ústeckého kraja, ktorému Triangle patrí. Investor tak môže závod začať stavať bez zdĺhavého zháňania najrôznejších povolení.

Kraj uvažuje o tom, že v zóne, kde už podniká deväť investorov, vybuduje nákupné a zdravotné stredisko, škôlky či zázemie pre kamióny, ktoré tam už teraz s tovarom a surovinami jazdia.

(1 EUR = 27,344 CZK)


Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk