X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Hľadáme talenty, ktoré sa vzdelávajú v oblasti dopravy aj cestovného ruchu

Bratislava 26. februára (TASR) - Posledný týždeň zostáva žiakom stredných odborných škôl z oblasti dopravy, aby sa prihlásili do súťaže organizovanej Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR SR). O cenu ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja sa bude súťažiť v kategórii Maják pre dopravu. Záväzné písomné prihlášky spolu s vypracovanou prezentáciou je potrebné doručiť na MDVRR do 14. apríla 2014. Súčasne prebieha druhý ročník súťaže TOP turistická destinácia regiónu, uzávierka záväzných prihlášok je 11. apríla 2014.

"Naším cieľom je podporiť vzťah žiakov študujúcich odbory v pôsobnosti rezortu k ich odboru štúdia, pomôcť pri vyhľadávaní talentovaných žiakov a zlepšiť ich motiváciu na samostatné tvorivé myslenie," povedal hovorca ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Martin Kóňa.

Práce sa budú prezentovať v dňoch 29. a 30. apríla 2014 na celoslovenskej výstave stredných odborných škôl Mladý tvorca 2014 v Nitre, ktorej spoluorganizátorom je Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Vyhodnotenie súťaží a oznámenie výsledkov budú súčasťou záverečného programu. Podmienky prihlásenia a ďalšie podrobnosti o súťažiach sú uvedené na adrese http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=154942.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk