Kurz eura stagnuje a pohybuje sa tesne pod 1,355 USD/EUR

Spravodajstvo
Frankfurt nad Mohanom 20. januára (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny na začiatku nového týždňa stagnuje. Informovala o tom agentúra DPA.

Dnes ráno sa euro predávalo po 1,3540 USD, to znamená približne pri rovnakom kurze ako v piatok (17. 1.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok napoludnie referenčný kurz na 1,3584 (vo štvrtok: 1,3597) USD/EUR.

Dnes sa neočakáva zverejnenie žiadnych makroekonomických údajov, ktoré by mohli poskytnúť obchodovaniu medzi eurom a dolárom impulzy. V Európe bude zverejnených len niekoľko menej zaujímavých údajov a v USA je dnes voľný deň.

Tempo rastu čínskej ekonomiky sa v poslednom kvartáli vlaňajška mierne spomalilo. Keďže čísla boli mierne nad očakávaniami, profitovali z toho meny krajín bohatých na suroviny, napríklad kovy, ako je Austrália. Čína je totiž najväčším svetovým dovozcom surovín.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/4360/kurz-eura-stagnuje-a-pohybuje-sa-tesne-pod-1-355-usd-eur
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie