X
Dnes je 28. 3. 2017 Deň učiteľov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

S partnermi z rady solidarity prerokuje balík prorastových opatrení

Bratislava 15. mája (TASR) - Balík opatrení v hospodárskej politike na podporu hospodárskeho rastu bude témou dnešného spoločného rokovania vládneho kabinetu s členmi Rady solidarity a rozvoja, ktorým netradične začne pravidelné stredajšie zasadnutie vlády.

Materiál má byť podľa jeho predkladateľa, ministerstva hospodárstva, komplexným súborom opatrení, zameraných nielen do výrobných odvetví a sektorov hospodárstva, ale aj do zdravotníctva, školstva, armády či polície. Samotný dokument zatiaľ zverejnený nebol.

"Navrhované riešenia problémových a prioritných rozvojových oblastí, ako i vecné zameranie a štruktúra opatrení, sú viazané na efektívnu koordináciu a účinnú kooperáciu všetkých ministerstiev, vrátane spolupráce s podnikateľským sektorom," doplnil rezort hospodárstva.

Po tomto prvom bode bude kabinet pokračovať v rokovaní už vo svojom tradičnom zložení. Na stole majú ministri napríklad štátny záverečný účet za minulý rok, podľa ktorého dlh verejnej správy ku koncu minulého roka dosiahol 37,245 miliardy eur alebo 52,1 % hrubého domáceho produktu (HDP). Deficit verejných financií predstavoval vlani 3,107 miliardy eur alebo 4,35 % HDP.

Kabinet sa bude zaoberať aj informáciou o veľkom projekte z envirorezortu, ktorý Slovensko predložilo na schválenie Európskej komisii. Ide o projekt zásobovania pitnou vodou, odkanalizovania a čistenia odpadových vôd, ktoré by sa mali v okrese Bytča zlepšiť. Celkové náklady na vodovody, čističku či kanalizáciu sa majú vyšplhať na vyše 66 miliónov eur.

Tu bude player


Zdroj, video: TASR   Foto: Shutterstock

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk