S partnermi z rady solidarity prerokuje balík prorastových opatrení

Spravodajstvo
Bratislava 15. mája (TASR) - Balík opatrení v hospodárskej politike na podporu hospodárskeho rastu bude témou dnešného spoločného rokovania vládneho kabinetu s členmi Rady solidarity a rozvoja, ktorým netradične začne pravidelné stredajšie zasadnutie vlády.

Materiál má byť podľa jeho predkladateľa, ministerstva hospodárstva, komplexným súborom opatrení, zameraných nielen do výrobných odvetví a sektorov hospodárstva, ale aj do zdravotníctva, školstva, armády či polície. Samotný dokument zatiaľ zverejnený nebol.

"Navrhované riešenia problémových a prioritných rozvojových oblastí, ako i vecné zameranie a štruktúra opatrení, sú viazané na efektívnu koordináciu a účinnú kooperáciu všetkých ministerstiev, vrátane spolupráce s podnikateľským sektorom," doplnil rezort hospodárstva.

Po tomto prvom bode bude kabinet pokračovať v rokovaní už vo svojom tradičnom zložení. Na stole majú ministri napríklad štátny záverečný účet za minulý rok, podľa ktorého dlh verejnej správy ku koncu minulého roka dosiahol 37,245 miliardy eur alebo 52,1 % hrubého domáceho produktu (HDP). Deficit verejných financií predstavoval vlani 3,107 miliardy eur alebo 4,35 % HDP.

Kabinet sa bude zaoberať aj informáciou o veľkom projekte z envirorezortu, ktorý Slovensko predložilo na schválenie Európskej komisii. Ide o projekt zásobovania pitnou vodou, odkanalizovania a čistenia odpadových vôd, ktoré by sa mali v okrese Bytča zlepšiť. Celkové náklady na vodovody, čističku či kanalizáciu sa majú vyšplhať na vyše 66 miliónov eur.

Tu bude player
Zdroj, video: TASR   Foto: Shutterstock

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/374/S-partnermi-z-rady-solidarity-prerokuje-balik-prorastovych-opatreni
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie