Stredoškoláci ukážu svoje remeselné zručnosti a cvičné firmy

Spravodajstvo
Bratislava 25. novembra (TASR) - Stredoškoláci budú tento týždeň, od stredy do piatka (27.-29.11.), prezentovať svoje remeselné zručnosti. Už 22. ročník celoslovenského podujatia JUVYR 2013 sa uskutoční v bratislavskom Národnom tenisovom centre – Aegon aréne. Svoje zručnosti ukáže 120 žiakov stredných odborných škôl z celého Slovenska.

Na tomto mieste sa bude konať aj 16. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem, na ktorom sa predstaví 70 školských cvičných firiem, z toho 19 zahraničných - z Česka, Fínska a Rumunska.

Do programu sa zapoja aj žiaci základných škôl (ZŠ). "V rámci aktivity Škola mojej profesie preukáže svoju kreativitu a manuálne zručnosti 280 žiakov druhého stupňa ZŠ v 32 témach," informoval tlačový odbor ministerstva školstva. Súťažné úlohy pripravili stredné odborné školy. Žiaci zo ZŠ budú po prvý raz súťažiť v spoločných tímoch spolu so stredoškolákmi.

V súťaži Stavebníctvo rukami našich žiakov si svoje sily zmerajú tímy orientované na profesie maliar a inštalatér. Nebudú chýbať ani stredoškolské súťaže Ukáž čo vieš v odboroch kozmetička a vizážistka, maliar, inštalatér, kaderník či cukrár, v ktorých sa predstaví viac ako sto mladých talentov z celého Slovenska. Ich schopnosti budú hodnotiť aj zamestnávatelia a partneri z hospodárskej praxe.

Návštevníci podujatia si budú môcť vyskúšať svoje zručnosti a nadanie na rôzne profesie a zhotoviť vlastné výrobky v tvorivých pracoviskách.

Podujatie prinesie aj odborné konferencie a workshopy určené pedagógom, zástupcom zamestnávateľov, samosprávnym krajom či okresným úradom. "Diskutovať sa bude o smerovaní odborného vzdelávania a prípravy v systéme školstva SR," spresnil tlačový odbor.

V rámci súťaže cvičných firiem stredoškolákov sa bude hodnotiť stánok, katalóg, elektronické prezentácie, slogan, logo a ich najlepší reprezentanti.

Podujatia sa konajú pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča (Smer-SD), odborným garantom je Štátny inštitút odborného vzdelávania Bratislava.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/3603/Stredoskolaci-ukazu-svoje-remeselne-zrucnosti-a-cvicne-firmy
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie