X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Stredoškoláci ukážu svoje remeselné zručnosti a cvičné firmy

Bratislava 25. novembra (TASR) - Stredoškoláci budú tento týždeň, od stredy do piatka (27.-29.11.), prezentovať svoje remeselné zručnosti. Už 22. ročník celoslovenského podujatia JUVYR 2013 sa uskutoční v bratislavskom Národnom tenisovom centre – Aegon aréne. Svoje zručnosti ukáže 120 žiakov stredných odborných škôl z celého Slovenska.

Na tomto mieste sa bude konať aj 16. Medzinárodný veľtrh cvičných firiem, na ktorom sa predstaví 70 školských cvičných firiem, z toho 19 zahraničných - z Česka, Fínska a Rumunska.

Do programu sa zapoja aj žiaci základných škôl (ZŠ). "V rámci aktivity Škola mojej profesie preukáže svoju kreativitu a manuálne zručnosti 280 žiakov druhého stupňa ZŠ v 32 témach," informoval tlačový odbor ministerstva školstva. Súťažné úlohy pripravili stredné odborné školy. Žiaci zo ZŠ budú po prvý raz súťažiť v spoločných tímoch spolu so stredoškolákmi.

V súťaži Stavebníctvo rukami našich žiakov si svoje sily zmerajú tímy orientované na profesie maliar a inštalatér. Nebudú chýbať ani stredoškolské súťaže Ukáž čo vieš v odboroch kozmetička a vizážistka, maliar, inštalatér, kaderník či cukrár, v ktorých sa predstaví viac ako sto mladých talentov z celého Slovenska. Ich schopnosti budú hodnotiť aj zamestnávatelia a partneri z hospodárskej praxe.

Návštevníci podujatia si budú môcť vyskúšať svoje zručnosti a nadanie na rôzne profesie a zhotoviť vlastné výrobky v tvorivých pracoviskách.

Podujatie prinesie aj odborné konferencie a workshopy určené pedagógom, zástupcom zamestnávateľov, samosprávnym krajom či okresným úradom. "Diskutovať sa bude o smerovaní odborného vzdelávania a prípravy v systéme školstva SR," spresnil tlačový odbor.

V rámci súťaže cvičných firiem stredoškolákov sa bude hodnotiť stánok, katalóg, elektronické prezentácie, slogan, logo a ich najlepší reprezentanti.

Podujatia sa konajú pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča (Smer-SD), odborným garantom je Štátny inštitút odborného vzdelávania Bratislava.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk