X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Štvrtina firiem v SR očakáva lepší výsledok oproti vlaňajšku

Bratislava 17. októbra (TASR) - Tento rok očakáva 36 % firiem na Slovensku horší hospodársky výsledok oproti roku 2012. Naopak, lepšie hospodárenie predpokladá štvrtina z nich a približne tretina firiem predpokladá rovnaký výsledok.

Ako súčasné najväčšie strategické priority v riadení uviedla až polovica výkonných predstaviteľov kvalitu produktov, efektívnu cenotvorbu a lojalitu zákazníkov, kým v roku 2010 svoju pozornosť najviac upriamovali na optimálnu nákladovú štruktúru.

Tieto zistenia pochádzajú z prieskumu GfK Ledearship Barometer 2013 Slovakia, na ktorom sa zúčastnilo takmer 150 významných firiem na Slovensku z rôznych odvetví. Prieskum prebiehal v prvej polovici októbra 2013.

Pre firmy je momentálne najdôležitejšia kvalita produktov, efektívna cenotvorba a lojalita zákazníkov. Pred tromi rokmi to boli najmä úspory nákladov.

Na základe výsledkov prieskumu došlo za posledné tri roky k zmenám v strategických prioritách v riadení firiem na Slovensku. Tento rok na otázku "Aké sú vaše aktuálne strategické priority v riadení firmy?" až polovica výkonných predstaviteľov uviedla kvalitu produktov a efektívnu cenotvorbu. Pre firmy je veľmi dôležitá aj lojalita zákazníkov nasledovaná motiváciou zamestnancov a optimálne nastavenou štruktúrou predaja.

Zaujímavé je porovnanie s rokom 2010, kedy pri tejto istej otázke uviedla väčšina opýtaných (až takmer 60 %) optimálnu nákladovú štruktúru, nasledovala kvalita, inovácie a efektívna marketingová komunikácia.

"Tieto zistenia jasne potvrdili fakt, že firmy si urobili svoje domáce úlohy na strane nákladov počas uplynulých troch rokov. Zistili tiež, že nie všetky inovácie pre nich znamenali posun vpred a za uvedené obdobie zároveň dokázali zefektívniť svoju marketingovú komunikáciu najmä z hľadiska jej štruktúry. Až 80 % respondentov uviedlo, že neplánuje v roku 2014 prevratné inovácie," dopĺňa Martin Mravec, výkonný riaditeľ GfK Czech a GfK Slovakia.

Zmenu poradia hráčov v ich sektore očakávajú tri pätiny firiem. Zatiaľ však nemajú pripravenú žiadnu stratégiu ako to ovplyvniť. Prieskum ďalej odhalil, že jedna zo štyroch firiem si myslí, že v roku 2014 svojím konaním ovplyvní sektor, v ktorom pôsobí a 60 % firiem uviedlo, že poradie v ich sektore sa počas nasledujúcich troch rokov zmení. Zaujímavý je pritom fakt, že až vyše 60 % z tých, ktorí tvrdili, že sa karty zamiešajú, dnes nemá pripravenú stratégiu, aby tieto hry ovplyvnili.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk