X
Dnes je 28. 3. 2017 Deň učiteľov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Vláda SR bude v stredu schvaľovať investičné stimuly pre 2 firmy za 6,66 mil.eur

Bratislava 1. októbra (TASR) – Vláda SR by v stredu (2. 10.) na svojom výjazdovom rokovaní v Košiciach mala schváliť investičné stimuly pre dve spoločnosti v celkovej sume 6,66 milióna eur, a to pre spoločnosť IBM Slovensko v hodnote 1,58 milióna eur a pre spoločnosť T-Systems Slovakia vo výške 5,08 milióna eur. Vyplýva to z návrhov predložených vládnemu kabinetu Ministerstvom hospodárstva SR.

IBM Slovensko, s. r. o., Bratislava, podala 26. júna 2013 na MH SR žiadosť o poskytnutie investičnej pomoci na realizáciu investičného zámeru Rozšírenie existujúceho delivery centra IT služieb v Košiciach. "Cieľom zámeru je rozšírenie existujúceho delivery centra v lokalite Košice I. Ide o poskytovanie služieb s vysokou pridanou hodnotou," tvrdí rezort hospodárstva v návrhu.

Realizácia investičného zámeru s oprávnenými mzdovými nákladmi v sume 13,08 milióna eur a investičnými nákladmi vo výške 409.568 eur je rozložená na obdobie rokov 2013 až 2015, pričom v priamej súvislosti so zámerom sa vytvorí 150 nových pracovných miest do konca roku 2015. Na realizáciu zámeru IBM Slovensko požaduje investičnú pomoc vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta vo výške 1,58 milióna eur.

T-Systems Slovakia, s. r. o., Košice, žiada poskytnutie investičnej pomoci na realizáciu investičného zámeru rozšírenia IT centra na poskytovanie služieb v oblasti informačných a komunikačných technológií v lokalite Košice I. Zámer s oprávnenými mzdovými nákladmi vo výške 11,54 milióna eur a investičnými nákladmi 880.000 eur je rozložená na obdobie rokov 2013 až 2016, pričom v priamej súvislosti s ním sa vytvorí 350 nových pracovných miest do konca roku 2016.

T-Systems Slovakia v súvislosti s plánovanou realizáciou investičného zámeru požaduje poskytnutie investičnej pomoci vo forme úľavy na dani z príjmu právnických osôb za 1,40 milióna eur a vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta vo výške 3,68 milióna eur.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk