Vláda SR bude v stredu schvaľovať investičné stimuly pre 2 firmy za 6,66 mil.eur

Spravodajstvo
Bratislava 1. októbra (TASR) – Vláda SR by v stredu (2. 10.) na svojom výjazdovom rokovaní v Košiciach mala schváliť investičné stimuly pre dve spoločnosti v celkovej sume 6,66 milióna eur, a to pre spoločnosť IBM Slovensko v hodnote 1,58 milióna eur a pre spoločnosť T-Systems Slovakia vo výške 5,08 milióna eur. Vyplýva to z návrhov predložených vládnemu kabinetu Ministerstvom hospodárstva SR.

IBM Slovensko, s. r. o., Bratislava, podala 26. júna 2013 na MH SR žiadosť o poskytnutie investičnej pomoci na realizáciu investičného zámeru Rozšírenie existujúceho delivery centra IT služieb v Košiciach. "Cieľom zámeru je rozšírenie existujúceho delivery centra v lokalite Košice I. Ide o poskytovanie služieb s vysokou pridanou hodnotou," tvrdí rezort hospodárstva v návrhu.

Realizácia investičného zámeru s oprávnenými mzdovými nákladmi v sume 13,08 milióna eur a investičnými nákladmi vo výške 409.568 eur je rozložená na obdobie rokov 2013 až 2015, pričom v priamej súvislosti so zámerom sa vytvorí 150 nových pracovných miest do konca roku 2015. Na realizáciu zámeru IBM Slovensko požaduje investičnú pomoc vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta vo výške 1,58 milióna eur.

T-Systems Slovakia, s. r. o., Košice, žiada poskytnutie investičnej pomoci na realizáciu investičného zámeru rozšírenia IT centra na poskytovanie služieb v oblasti informačných a komunikačných technológií v lokalite Košice I. Zámer s oprávnenými mzdovými nákladmi vo výške 11,54 milióna eur a investičnými nákladmi 880.000 eur je rozložená na obdobie rokov 2013 až 2016, pričom v priamej súvislosti s ním sa vytvorí 350 nových pracovných miest do konca roku 2016.

T-Systems Slovakia v súvislosti s plánovanou realizáciou investičného zámeru požaduje poskytnutie investičnej pomoci vo forme úľavy na dani z príjmu právnických osôb za 1,40 milióna eur a vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta vo výške 3,68 milióna eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/2690/Vlada-SR-bude-v-stredu-schvalovat-investicne-stimuly-pre-2-firmy-za-6-66-mil-eur
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie