Dnes je 17. 1. 2017 Deň detských vynálezcov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Vláda SR bude v stredu schvaľovať investičné stimuly pre 2 firmy za 6,66 mil.eur

Bratislava 1. októbra (TASR) – Vláda SR by v stredu (2. 10.) na svojom výjazdovom rokovaní v Košiciach mala schváliť investičné stimuly pre dve spoločnosti v celkovej sume 6,66 milióna eur, a to pre spoločnosť IBM Slovensko v hodnote 1,58 milióna eur a pre spoločnosť T-Systems Slovakia vo výške 5,08 milióna eur. Vyplýva to z návrhov predložených vládnemu kabinetu Ministerstvom hospodárstva SR.

IBM Slovensko, s. r. o., Bratislava, podala 26. júna 2013 na MH SR žiadosť o poskytnutie investičnej pomoci na realizáciu investičného zámeru Rozšírenie existujúceho delivery centra IT služieb v Košiciach. "Cieľom zámeru je rozšírenie existujúceho delivery centra v lokalite Košice I. Ide o poskytovanie služieb s vysokou pridanou hodnotou," tvrdí rezort hospodárstva v návrhu.

Realizácia investičného zámeru s oprávnenými mzdovými nákladmi v sume 13,08 milióna eur a investičnými nákladmi vo výške 409.568 eur je rozložená na obdobie rokov 2013 až 2015, pričom v priamej súvislosti so zámerom sa vytvorí 150 nových pracovných miest do konca roku 2015. Na realizáciu zámeru IBM Slovensko požaduje investičnú pomoc vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta vo výške 1,58 milióna eur.

T-Systems Slovakia, s. r. o., Košice, žiada poskytnutie investičnej pomoci na realizáciu investičného zámeru rozšírenia IT centra na poskytovanie služieb v oblasti informačných a komunikačných technológií v lokalite Košice I. Zámer s oprávnenými mzdovými nákladmi vo výške 11,54 milióna eur a investičnými nákladmi 880.000 eur je rozložená na obdobie rokov 2013 až 2016, pričom v priamej súvislosti s ním sa vytvorí 350 nových pracovných miest do konca roku 2016.

T-Systems Slovakia v súvislosti s plánovanou realizáciou investičného zámeru požaduje poskytnutie investičnej pomoci vo forme úľavy na dani z príjmu právnických osôb za 1,40 milióna eur a vo forme príspevku na vytvorenie nového pracovného miesta vo výške 3,68 milióna eur.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
16. 1. 2017
Firma je dôležitým zamestnávateľom v okrese Detva, aktuálne v nej pracuje asi 200 ľudí.
16. 1. 2017
Vo svojej dnešnej výzve to skonštatovalo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.
16. 1. 2017
Polovica ľudí o P2P (peer to peer - rovný s rovným) pôžičkách nikdy ani len nepočula.
16. 1. 2017
Realizácia investičného zámeru s oprávnenými nákladmi vo výške 1,33 milióna eur je rozložená na obdobie rokov 2016 a 2017.
15. 1. 2017
Richter pripustil, že toto môže byť skôr administratívna chyba napríklad účtovníčky

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk