Kurz eura sa drží nad úrovňou 1,35 USD/EUR

Spravodajstvo
Frankfurt nad Mohanom 26. septembra (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny sa aj napriek miernemu poklesu drží nad hranicou 1,35 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA.

Dnes ráno sa euro predávalo po 1,3520 USD, čo je o niečo menej ako v stredu (25. 9.) večer. To znamená, že dolár stál 0,7395 eura. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu napoludnie referenčný kurz na 1,3504 (vo štvrtok: 1,3473) USD/EUR.

Impulzy devízovému trhu by dnes mohli priniesť ekonomické údaje. V eurozóne bude zverejnená správa ECB o vývoji objemu poskytnutých úverov zo strany komerčných bánk. V USA je zasa popoludní na programe spresnený odhad vývoja hrubého domáceho produktu (HDP).
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/2561/kurz-eura-sa-drzi-nad-urovnou-1-35-usd-eur
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie