Protherm Production naďalej rozvíja vlastný vývoj kotlov

Spravodajstvo
Skalica 17. septembra (TASR) – O 70 sezónnych pracovníkov plánuje pred vykurovacou sezónou aj v tomto roku navýšiť stav zamestnancov Protherm Production, s.r.o., v Skalici. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva 450 ľudí.

Okrem obyvateľov regiónu si prácu našli v závode aj záujemcovia z iných regiónov Slovenska. "Výrobný závod a montáž kotlov v ľuďoch evokuje namáhavú prácu určenú výlučne pre mužov. Vďaka inovatívnym technológiám je však výroba kotlov veľmi jednoduchá. Tento typ práce je preto vhodný pre mužov i ženy," uviedol riaditeľ závodu Peter Kuba. Dokazuje to skutočnosť, že z celkového počtu je v podniku 40 % žien. Dvestopäťdesiat ľudí zastáva pracovné pozície vo výrobe, zostatok pracuje v administratíve, skladoch a vo vývoji. V Skalici je totiž jedno z najmodernejších európskych vývojových centier koncernu Valliant Group. Vývoj kotlov sa v Protherm Production zameriava na potreby východných trhov, jednoduchšie a robustnejšie vykurovacie zariadenia, so špecializáciou na nekondenzačné výrobky. V súčasnosti v ňom pôsobí 40 vývojových technikov, o ďalších kvalifikovaných odborníkov má však firma neustále záujem.

Za minulý rok sa tržby v skalickom závode zvýšili o 42 %. "Vďaka našej polohe s dostupnosťou trhov na východ aj západ Európy sme hospodársku krízu pocítili len mierne. Je to najmä vďaka neustálym aktivitám v hľadaní optimalizácii výrobných procesov a tiež zmien v konštrukcii kotlov," dodal Kuba. Ročne sa v skalickej továrni vyrobí okolo 350.000 kotlov. V prípade, ak by trhy v strednej a východnej Európe rástli, je potenciál, že by sa výroba v závode mohla ešte rozširovať. Informovala Silvia Bíňovská z Key Communications, s.r.o.

Protherm Production je členom skupiny Vaillant Group, ktorá je popredným výrobcom kotlov. V skalickom závode sa vyrábajú kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/2415/Protherm-Production-nadalej-rozvija-vlastny-vyvoj-kotlov
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie