Dnes je 24. 2. 2017 Jarné prázdniny 20.2.-24.2. (BA, NR, TT)
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Protherm Production naďalej rozvíja vlastný vývoj kotlov

Skalica 17. septembra (TASR) – O 70 sezónnych pracovníkov plánuje pred vykurovacou sezónou aj v tomto roku navýšiť stav zamestnancov Protherm Production, s.r.o., v Skalici. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva 450 ľudí.

Okrem obyvateľov regiónu si prácu našli v závode aj záujemcovia z iných regiónov Slovenska. "Výrobný závod a montáž kotlov v ľuďoch evokuje namáhavú prácu určenú výlučne pre mužov. Vďaka inovatívnym technológiám je však výroba kotlov veľmi jednoduchá. Tento typ práce je preto vhodný pre mužov i ženy," uviedol riaditeľ závodu Peter Kuba. Dokazuje to skutočnosť, že z celkového počtu je v podniku 40 % žien. Dvestopäťdesiat ľudí zastáva pracovné pozície vo výrobe, zostatok pracuje v administratíve, skladoch a vo vývoji. V Skalici je totiž jedno z najmodernejších európskych vývojových centier koncernu Valliant Group. Vývoj kotlov sa v Protherm Production zameriava na potreby východných trhov, jednoduchšie a robustnejšie vykurovacie zariadenia, so špecializáciou na nekondenzačné výrobky. V súčasnosti v ňom pôsobí 40 vývojových technikov, o ďalších kvalifikovaných odborníkov má však firma neustále záujem.

Za minulý rok sa tržby v skalickom závode zvýšili o 42 %. "Vďaka našej polohe s dostupnosťou trhov na východ aj západ Európy sme hospodársku krízu pocítili len mierne. Je to najmä vďaka neustálym aktivitám v hľadaní optimalizácii výrobných procesov a tiež zmien v konštrukcii kotlov," dodal Kuba. Ročne sa v skalickej továrni vyrobí okolo 350.000 kotlov. V prípade, ak by trhy v strednej a východnej Európe rástli, je potenciál, že by sa výroba v závode mohla ešte rozširovať. Informovala Silvia Bíňovská z Key Communications, s.r.o.

Protherm Production je členom skupiny Vaillant Group, ktorá je popredným výrobcom kotlov. V skalickom závode sa vyrábajú kotly pre trhy v 24 krajinách Európy, Ázie aj Afriky.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
23. 2. 2017
Z toho tri štvrtiny na oddelení HelpDesku, a ostatných na finančnom účtovnom oddelení, pričom všetky novo vzniknuté pracovné miesta sú na plný pracovný úväzok.
23. 2. 2017
Medziročne sa počet poberateľov znížil o 17.062 osôb.
22. 2. 2017
Celkovo by tak mali urobiť tri pätiny firiem, z veľkých podnikov má tieto plány až 85 %.
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk