X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Nové Mesto prispeje prváčikom na školské potreby

Bratislava 13. septembra (TASR) - Viac ako dvom stovkám prvákov prispeje bratislavská mestská časť Nové Mesto na nákup školských potrieb. Rodičom detí, ktoré tento mesiac nastúpili prvý raz do školy, odovzdá sumu 35 eur. TASR o tom informoval komunikačný manažér novomestskej samosprávy Ján Borčin.

Samospráva o možnosti získať jednorazový príspevok informovala rodičov 239 prvákov z ôsmich základných škôl, ktorí majú trvalé bydlisko v Novom Meste. "Do dnešného dňa sme dostali 146 žiadostí. Nová aktovka, peračník či školské potreby sú pomerne náročné finančné položky. Aspoň takto sa preto snažíme odbremeniť rozpočty rodín našich prváčikov," povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Príspevok 35 eur si rodičia môžu vyzdvihnúť 18. a 19. septembra v pokladni miestneho úradu na Junáckej ulici číslo 1. Jednorazovú finančnú výpomoc na zakúpenie školských potrieb poskytuje Nové Mesto od roku 2002 na základe zásad, ktoré schválilo miestne zastupiteľstvo.

Prváci z Nového Mesta sa tento týždeň učili medzi zvieratkami. Mestská časť pre nich znova pripravila vzdelávací výlet do bratislavskej zoologickej záhrady. Takmer štyri stovky žiakov z ôsmich základných škôl, ktoré sú v správe mestskej časti, počas piatich dní sprevádzali po zoo ošetrovatelia. Tí komentovaným sprievodom zasväcovali deti do tajov života opíc, tigrov či medveďov. "Deťom sme takto chceli uľahčiť prechod od prázdnin k školským povinnostiam a ukázať im, že vzdelávanie môže prebiehať aj hravou a veselou formou," podotkol starosta.

Projekt "Učíme sa medzi zvieratkami" prvýkrát pripravila mestská časť Bratislava – Nové Mesto vlani, kedy sa výletu do bratislavskej zoo zúčastnili viac ako tri stovky detí s pedagogickým sprievodom.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk