Nové Mesto prispeje prváčikom na školské potreby

Spravodajstvo
Bratislava 13. septembra (TASR) - Viac ako dvom stovkám prvákov prispeje bratislavská mestská časť Nové Mesto na nákup školských potrieb. Rodičom detí, ktoré tento mesiac nastúpili prvý raz do školy, odovzdá sumu 35 eur. TASR o tom informoval komunikačný manažér novomestskej samosprávy Ján Borčin.

Samospráva o možnosti získať jednorazový príspevok informovala rodičov 239 prvákov z ôsmich základných škôl, ktorí majú trvalé bydlisko v Novom Meste. "Do dnešného dňa sme dostali 146 žiadostí. Nová aktovka, peračník či školské potreby sú pomerne náročné finančné položky. Aspoň takto sa preto snažíme odbremeniť rozpočty rodín našich prváčikov," povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Príspevok 35 eur si rodičia môžu vyzdvihnúť 18. a 19. septembra v pokladni miestneho úradu na Junáckej ulici číslo 1. Jednorazovú finančnú výpomoc na zakúpenie školských potrieb poskytuje Nové Mesto od roku 2002 na základe zásad, ktoré schválilo miestne zastupiteľstvo.

Prváci z Nového Mesta sa tento týždeň učili medzi zvieratkami. Mestská časť pre nich znova pripravila vzdelávací výlet do bratislavskej zoologickej záhrady. Takmer štyri stovky žiakov z ôsmich základných škôl, ktoré sú v správe mestskej časti, počas piatich dní sprevádzali po zoo ošetrovatelia. Tí komentovaným sprievodom zasväcovali deti do tajov života opíc, tigrov či medveďov. "Deťom sme takto chceli uľahčiť prechod od prázdnin k školským povinnostiam a ukázať im, že vzdelávanie môže prebiehať aj hravou a veselou formou," podotkol starosta.

Projekt "Učíme sa medzi zvieratkami" prvýkrát pripravila mestská časť Bratislava – Nové Mesto vlani, kedy sa výletu do bratislavskej zoo zúčastnili viac ako tri stovky detí s pedagogickým sprievodom.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/2367/Nove-Mesto-prispeje-prvacikom-na-skolske-potreby
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie