X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Počas Dňa mobility budú môcť vodiči cestovať MHD zadarmo

Prievidza 10. septembra (TASR) - Bezplatnú jazdu prievidzskou MHD budú môcť využiť držitelia vodičského preukazu počas Dňa mobility v Prievidzi, ak svoje auto nechajú doma. Podujatie, ktoré sa uskutoční 18. septembra, organizuje autoškola EKO UNIVERS pod záštitou primátorky mesta Prievidza Kataríny Macháčkovej. TASR o tom informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Deň mobility v Prievidzi je súčasťou Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná každoročne koncom septembra. "Ide o celoeurópsku iniciatívu, preto sme prišli s návrhom, aby sa tento rok opäť zapojila aj Prievidza. Po dohode s partnermi sme sa rozhodli zorganizovať deň bez áut v Prievidzi 18. septembra," vysvetlil František Králik z autoškoly EKO UNIVERS.

Podľa slov primátorky mesta Kataríny Macháčkovej je podujatie zamerané na podnietenie častejšie využívať alternatívne formy dopravy a cestovania. "Tiež na zvyšovanie povedomia a informovanosti obyvateľov vo sfére organizovania mobility v mestách a obciach, a na zdôraznenie problémov pochádzajúcich zo znečisťovania dopravou," doplnila.

"Okrem edukatívnej časti Dňa mobility chceme verejnosť podnietiť, aby uprednostňovala verejnú dopravu pred individuálnou. Preto sme sa počas tohto dňa rozhodli zabezpečiť MHD zdarma pre ľudí, ktorí vodičským preukazom šoférovi v autobuse preukážu, že svoje auto nechali doma a cestujú verejnou dopravou," povedal generálny riaditeľ SAD Prievidza Michal Danko s tým, že MHD bude v týchto podmienkach zdarma počas celého dňa.

Pripravené je aj sprievodné podujatie s ústrednou témou Dieťa ako najslabší a najzraniteľnejší účastník cestnej premávky. Na jeho programe budú spolupracovať SAD Prievidza, a.s., Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prievidzi, Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Prievidza, Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl a žiaci Základnej školy na Ulici Rastislavovej v Prievidzi. Tieto inštitúcie usporiadajú počas Dňa mobility od 9.00 h na Námestí slobody ukážky vyučovania dopravnej výchovy na mobilnom detskom dopravnom ihrisku, ako aj ukážky práce záchranných zložiek a polície.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk