Počas Dňa mobility budú môcť vodiči cestovať MHD zadarmo

Spravodajstvo
Prievidza 10. septembra (TASR) - Bezplatnú jazdu prievidzskou MHD budú môcť využiť držitelia vodičského preukazu počas Dňa mobility v Prievidzi, ak svoje auto nechajú doma. Podujatie, ktoré sa uskutoční 18. septembra, organizuje autoškola EKO UNIVERS pod záštitou primátorky mesta Prievidza Kataríny Macháčkovej. TASR o tom informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Deň mobility v Prievidzi je súčasťou Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná každoročne koncom septembra. "Ide o celoeurópsku iniciatívu, preto sme prišli s návrhom, aby sa tento rok opäť zapojila aj Prievidza. Po dohode s partnermi sme sa rozhodli zorganizovať deň bez áut v Prievidzi 18. septembra," vysvetlil František Králik z autoškoly EKO UNIVERS.

Podľa slov primátorky mesta Kataríny Macháčkovej je podujatie zamerané na podnietenie častejšie využívať alternatívne formy dopravy a cestovania. "Tiež na zvyšovanie povedomia a informovanosti obyvateľov vo sfére organizovania mobility v mestách a obciach, a na zdôraznenie problémov pochádzajúcich zo znečisťovania dopravou," doplnila.

"Okrem edukatívnej časti Dňa mobility chceme verejnosť podnietiť, aby uprednostňovala verejnú dopravu pred individuálnou. Preto sme sa počas tohto dňa rozhodli zabezpečiť MHD zdarma pre ľudí, ktorí vodičským preukazom šoférovi v autobuse preukážu, že svoje auto nechali doma a cestujú verejnou dopravou," povedal generálny riaditeľ SAD Prievidza Michal Danko s tým, že MHD bude v týchto podmienkach zdarma počas celého dňa.

Pripravené je aj sprievodné podujatie s ústrednou témou Dieťa ako najslabší a najzraniteľnejší účastník cestnej premávky. Na jeho programe budú spolupracovať SAD Prievidza, a.s., Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prievidzi, Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Prievidza, Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl a žiaci Základnej školy na Ulici Rastislavovej v Prievidzi. Tieto inštitúcie usporiadajú počas Dňa mobility od 9.00 h na Námestí slobody ukážky vyučovania dopravnej výchovy na mobilnom detskom dopravnom ihrisku, ako aj ukážky práce záchranných zložiek a polície.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/2304/Pocas-Dna-mobility-budu-m-ct-vodici-cestovat-MHD-zadarmo
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie