Dnes je 20. 2. 2017 Svetový deň soc. spravodlivosti
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Do vzdelávacieho projektu sa zapojí 80 seniorov z okresu

Medzilaborce 23. augusta (TASR) - Vzdelávanie seniorov zamerané na skvalitnenie jesene ich života je hlavným cieľom nového projektu, ktorý začala realizovať v týchto dňoch samospráva mesta Medzilaborce s finančnou podporou Európskej únie.

Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na spomínaný projekt v sume 100.297 eur podpísala radnica s Agentúrou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ začiatkom augusta tohto roka.

"Celkové oprávnené výdavky na realizáciu aktivít projektu predstavujú 105.575,80 eura. Mesto Medzilaborce sa teda bude podieľať na financovaní jeho rozpočtu piatimi percentami, teda sumou 5278,79 eura," informoval TASR Radoslav Šmiga z referátu odpadového hospodárstva, životného prostredia a projektov Mestského úradu v Medzilaborciach.

Do vzdelávacieho projektu, ktorý bude trvať 18 mesiacov, samospráva podľa jeho slov zapojí maximálne 80 seniorov z okresu Medzilaborce bez ohľadu na ich vzdelanostnú úroveň či predošlé zamestnanie.

"Vyškolení lektori budú vzdelávať našich seniorov vo viacerých tematických moduloch," poznamenal Šmiga s tým, že pôjde napríklad o prednášky zo sociálnej oblasti či veľmi obľúbené počítačové kurzy. Poslucháči sa počas nich zoznámia so základmi práce na počítači, ale aj s nakupovaním cez internet či realizáciou platieb prostredníctvom internetbankingu.

Zdravoveda, ale aj duchovný rozvoj cez hudobnú výchovu budú ďalšie témy vzdelávacích kurzov, počas ktorých zasvätia seniorov do hudobnej teórie, techniky sólospevu a hry na viacerých hudobných nástrojoch.

"Predstavíme im zároveň prácu včelárov regiónu, praktické spracovanie medu a výrobu ďalších včelárskych produktov. V rámci tohto vzdelávacieho modulu sa naučia seniori zároveň piecť koláče s medovou príchuťou," ozrejmil Šmiga s tým, že obsahom vzdelávacieho projektu budú aj fitnes program a kurzy sebaobrany pre skôr narodených Medzilaborčanov.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
20. 2. 2017
Urobilo tak po konzultácii s odborníkmi a riaditeľmi škôl.
20. 2. 2017
Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol v prvom mesiaci tohto roka 235.455 osôb.
20. 2. 2017
Za prvý dôležitý míľnik histórie gymnázia považuje celkovú rekonštrukciu historickej budovy, ktorá znamenala vlastne jej záchranu.
19. 2. 2017
Cieľom investičného zámeru je rozšírenie výroby existujúceho podniku priemyselnej výroby zameraného na piliarsku výrobu.
19. 2. 2017
Tento rok by mal byť prvým, keď sa začne plnenie jednotlivých opatrení vyhodnocovať.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk