Premiér sa v Berlíne zúčastní na konferencii o zamestnanosti mládeže v Európe

Spravodajstvo
Bratislava 3. júla (TASR) - Premiér Robert Fico dnes odletel na jednodňovú pracovnú návštevu do Berlína, kde sa zúčastní na konferencii týkajúcej sa zamestnanosti mládeže v Európe.

Na nej okrem nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda budú prítomní aj prezident Európskej rady (ER) Herman Van Rompuy, predsedovia Európskej komisie (EK) José Manuel Barosso a Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz. Do Berlína pricestujú tiež premiéri Poľska, Írska, Grécka, Malty.

Hlavnými témami konferencie sú otázky spojené s riešením a podporou zamestnanosti mladých ľudí v Európe, možnosťami financovania ich podnikania a potrebné kroky v boji proti nezamestnanosti. Účastníci konferencie budú tiež diskutovať o opatreniach a nástrojoch EÚ na zvyšovanie zamestnanosti.

Minulý týždeň sa počas summitu EÚ podarilo v tejto oblasti dosiahnuť určitý pokrok. V rámci dlhodobého rozpočtu EÚ na roky 2014 až 2020 boli na tento účel vyčlenené konkrétne zdroje a je záruka vyššej flexibility eurorozpočtu, čo znamená, že štáty EÚ môžu pokračovať v tomto boji počas celého sedemročného obdobia trvania finančnej perspektívy.

Na zníženie nezamestnanosti mladých ľudí je v rámci spomínaného rozpočtu určených 6 miliárd eur. Slovensko by malo z tejto sumy čerpať asi 78 - 79 miliónov eur.

V súčasnosti SR využíva 70 miliónov eur presunutých práve na tento účel z iných oblastí. Ďalších 100 miliónov eur by sa mohlo nájsť v programoch ako informatizácia spoločnosti či vzdelávanie.
Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/1286/Premier-sa-v-Berline-zucastni-na-konferencii-o-zamestnanosti-mladeze-v-Europe
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie