X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Premiér sa v Berlíne zúčastní na konferencii o zamestnanosti mládeže v Európe

Bratislava 3. júla (TASR) - Premiér Robert Fico dnes odletel na jednodňovú pracovnú návštevu do Berlína, kde sa zúčastní na konferencii týkajúcej sa zamestnanosti mládeže v Európe.

Na nej okrem nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda budú prítomní aj prezident Európskej rady (ER) Herman Van Rompuy, predsedovia Európskej komisie (EK) José Manuel Barosso a Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz. Do Berlína pricestujú tiež premiéri Poľska, Írska, Grécka, Malty.

Hlavnými témami konferencie sú otázky spojené s riešením a podporou zamestnanosti mladých ľudí v Európe, možnosťami financovania ich podnikania a potrebné kroky v boji proti nezamestnanosti. Účastníci konferencie budú tiež diskutovať o opatreniach a nástrojoch EÚ na zvyšovanie zamestnanosti.

Minulý týždeň sa počas summitu EÚ podarilo v tejto oblasti dosiahnuť určitý pokrok. V rámci dlhodobého rozpočtu EÚ na roky 2014 až 2020 boli na tento účel vyčlenené konkrétne zdroje a je záruka vyššej flexibility eurorozpočtu, čo znamená, že štáty EÚ môžu pokračovať v tomto boji počas celého sedemročného obdobia trvania finančnej perspektívy.

Na zníženie nezamestnanosti mladých ľudí je v rámci spomínaného rozpočtu určených 6 miliárd eur. Slovensko by malo z tejto sumy čerpať asi 78 - 79 miliónov eur.

V súčasnosti SR využíva 70 miliónov eur presunutých práve na tento účel z iných oblastí. Ďalších 100 miliónov eur by sa mohlo nájsť v programoch ako informatizácia spoločnosti či vzdelávanie.

Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk