Dnes je 22. 2. 2017 Európsky deň obetí zločinu
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Premiér sa v Berlíne zúčastní na konferencii o zamestnanosti mládeže v Európe

Bratislava 3. júla (TASR) - Premiér Robert Fico dnes odletel na jednodňovú pracovnú návštevu do Berlína, kde sa zúčastní na konferencii týkajúcej sa zamestnanosti mládeže v Európe.

Na nej okrem nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda budú prítomní aj prezident Európskej rady (ER) Herman Van Rompuy, predsedovia Európskej komisie (EK) José Manuel Barosso a Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz. Do Berlína pricestujú tiež premiéri Poľska, Írska, Grécka, Malty.

Hlavnými témami konferencie sú otázky spojené s riešením a podporou zamestnanosti mladých ľudí v Európe, možnosťami financovania ich podnikania a potrebné kroky v boji proti nezamestnanosti. Účastníci konferencie budú tiež diskutovať o opatreniach a nástrojoch EÚ na zvyšovanie zamestnanosti.

Minulý týždeň sa počas summitu EÚ podarilo v tejto oblasti dosiahnuť určitý pokrok. V rámci dlhodobého rozpočtu EÚ na roky 2014 až 2020 boli na tento účel vyčlenené konkrétne zdroje a je záruka vyššej flexibility eurorozpočtu, čo znamená, že štáty EÚ môžu pokračovať v tomto boji počas celého sedemročného obdobia trvania finančnej perspektívy.

Na zníženie nezamestnanosti mladých ľudí je v rámci spomínaného rozpočtu určených 6 miliárd eur. Slovensko by malo z tejto sumy čerpať asi 78 - 79 miliónov eur.

V súčasnosti SR využíva 70 miliónov eur presunutých práve na tento účel z iných oblastí. Ďalších 100 miliónov eur by sa mohlo nájsť v programoch ako informatizácia spoločnosti či vzdelávanie.

Zdroj, foto: TASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.
22. 2. 2017
Súčasťou nových výrobných priestorov bude kompetenčné centrum, ktoré bude slúžiť na testovanie a vývoj materiálov.
22. 2. 2017
Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva SR, ktorý dnes schválila vláda.
22. 2. 2017
To prináša novela zákona o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktorú dnes odobrila vláda.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk