Tržby v máji 2013 medziročne vzrástli vo väčšine činností obchodu

Spravodajstvo
Bratislava 3. júla (TASR) - Tržby za vlastné výkony a tovar v máji 2013 z jednotlivých činností vnútorného obchodu medzimesačne vzrástli v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov o 3 %, vo veľkoobchode o 1,1 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,7 % a v maloobchode o 0,5 %. V ubytovaní sa nezmenili. Informoval o tom dnes Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Tržby v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov v máji 2013 druhý mesiac po sebe výrazne rástli. V porovnaní s májom 2012 sa zvýšili o 15,3 %. Vzrástli v predaji dielov a príslušenstva motorových vozidiel o 29,3 %, predaji motorových vozidiel o 16,1 %, v oprave a údržbe motorových vozidiel o 2,4 %.

V máji 2013 druhý mesiac po sebe rástli tržby v maloobchode. Ich celkové zvýšenie o 1,8 % ovplyvnil rast tržieb hlavne v maloobchode s pohonnými látkami v špecializovaných predajniach o 6 %, maloobchode v nešpecializovaných predajniach o 3,6 % a v maloobchode ostatného tovaru v špecializovaných predajniach o 2,3 %. Tržby klesli len v maloobchode mimo predajní, stánkov a trhov o 1,7 % a v maloobchode v stánkoch a na trhoch o 0,6 %. Tržby v ubytovaní sa znížili o 0,2 %.

Tržby za päť mesiacov roku 2013 v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov sa medziročne zvýšili o 7,5 %. Vývoj ovplyvnil rast tržieb v predaji dielov a príslušenstva motorových vozidiel o 18,4 %, predaji motorových vozidiel o 7,8 %, v oprave a údržbe motorových vozidiel o 0,8 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/1282/Trzby-v-maji-2013-medzirocne-vzrastli-vo-vacsine-cinnosti-obchodu
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie