X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Tržby v máji 2013 medziročne vzrástli vo väčšine činností obchodu

Bratislava 3. júla (TASR) - Tržby za vlastné výkony a tovar v máji 2013 z jednotlivých činností vnútorného obchodu medzimesačne vzrástli v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov o 3 %, vo veľkoobchode o 1,1 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,7 % a v maloobchode o 0,5 %. V ubytovaní sa nezmenili. Informoval o tom dnes Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Tržby v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov v máji 2013 druhý mesiac po sebe výrazne rástli. V porovnaní s májom 2012 sa zvýšili o 15,3 %. Vzrástli v predaji dielov a príslušenstva motorových vozidiel o 29,3 %, predaji motorových vozidiel o 16,1 %, v oprave a údržbe motorových vozidiel o 2,4 %.

V máji 2013 druhý mesiac po sebe rástli tržby v maloobchode. Ich celkové zvýšenie o 1,8 % ovplyvnil rast tržieb hlavne v maloobchode s pohonnými látkami v špecializovaných predajniach o 6 %, maloobchode v nešpecializovaných predajniach o 3,6 % a v maloobchode ostatného tovaru v špecializovaných predajniach o 2,3 %. Tržby klesli len v maloobchode mimo predajní, stánkov a trhov o 1,7 % a v maloobchode v stánkoch a na trhoch o 0,6 %. Tržby v ubytovaní sa znížili o 0,2 %.

Tržby za päť mesiacov roku 2013 v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov sa medziročne zvýšili o 7,5 %. Vývoj ovplyvnil rast tržieb v predaji dielov a príslušenstva motorových vozidiel o 18,4 %, predaji motorových vozidiel o 7,8 %, v oprave a údržbe motorových vozidiel o 0,8 %.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk