X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Železničná spoločnosť Slovensko sa predstaví na podujatí "Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU

Bratislava 20. marca (TASR) - Príďte s deťmi na podujatie, ktorého cieľom je propagácia odborného školstva v oblasti techniky a dopravy. Na akcii s názvom Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU sa budete môcť zahrať na rušňovodiča, výpravcu alebo spoznať kamión.

Akcia sa uskutoční 24. a 25. marca 2017 (piatok a sobota) v čase od 9:00 do 15:00 na železničnej stanici vo Vrútkach a okolí pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby SR. Jedným zo spoluorganizátorov je i Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Pre malých i dospelých návštevníkov bude pripravený program, kde budú spoznávať železnicu a uvidia prezentácie viac ako desiatky stredných škôl z okolitých krajov zameraných na technické alebo dopravné vzdelanie.

Prezentovať sa prídu i vysokoškoláci zo Žilinskej univerzity, mesto Vrútky, ako aj vybraní regionálni partneri. Na mieste si žiaci budú môcť vyskúšať riadenie dopravy z pozície výpravcu na modelovej železnici, ale aj prácu rušňovodiča na najmodernejších vlakoch.

Každú hodinu bude z osobnej stanice vo Vrútkach odchádzať moderná poschodová jednotka na nákladnú stanicu a späť. Návštevníci môžu využiť jedinečnú šancu pozrieť sa na okolie z čela vlaku a spoznať svet očami rušňovodiča. Prehliadková jazda na dvojpodlažnej jednotke bude trvať približne 15 minút. Okrem prezentácie troch štátnych železničných spoločností budú mať na podujatí zastúpenie aj automobilové spoločnosti.

Deti si budú môcť preliezť kamión a oboznámiť sa s diagnostikou a smart ovládaním vozidiel. Záchranári predstavia spôsoby poskytovania prvej pomoci, hasičský zbor bude prezentovať súčasnú i historickú techniku. Železniční modelári predvedú svoje modely priamo v železničných vozňoch. Historický klub s názvom Albatros poskytne na nahliadnutie tzv. Husákov vozeň – salónny vozeň bývalého československého prezidenta, ktorý sa podarilo zachovať v pôvodnom stave.

Na akcii bude slávnostne predstavená kniha „Vrútky – 145 rokov s okrídleným kolesom“. Deti sa budú môcť zapojiť do kvízovej štafety, oboznámiť sa s pokusmi vo „vedeckej cukrárni“ alebo so špeciálnymi okuliarmi si vyskúšať, ako sa chodí medzi prekážkami po užití alkoholu či drog. Atmosféru spríjemní hudobná skupina OFF, Jožo Gažo a deti, moderovať bude Radko Pažej. Návštevníci sa budú môcť občerstviť v jedálenskom vozni. Vstup na podujatie je bezplatný.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk