X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Chcete dať výpoveď? Odíďte v dobrom

Chcete dať výpoveď? Pripravte sa na nepríjemné pohľady kolegov, štipľavé poznámky šéfa a možno aj na výstupný pohovor s personalistom firmy. V každom prípade pracovní psychológovia radia: držte na uzde svoje emócie.

Zadržte nadávky a hádky. Ako? Tu je niekoľko odporúčaní.

1. Vyhnite sa poznámke: „Neviem, ako si bezo mňa poradíte.“

Nesnažte sa vyvolať dojem, že váš odchod firma oľutuje. Vy ste sa už rozhodli a mali by ste sa naladiť na nové zamestnanie. Svoje kvality ste mali ukazovať predtým, nie keď odchádzate. Ak ste mali pocit, že váš talent sa nevyužil, povedzte to pri odchode, ale konkrétne v čom ste boli dobrý a prečo sa vám určité veci nepodarilo presadiť. Neklaďte to však za vinu iným.

2. Nepoužívajte frázy typu: „Môj šéf bol hrozný, viete, čo robil...?“

Taká kritika pre odchodom už nič nevyrieši. Navyše, na vašu úprimnosť môžete doplatiť odmietnutím okolia. Neprijme ju, aj keď je pravdivá. Z hĺbky duše ste aj vy presvedčený, že máte pravdu, ale okolie už váš názor nezaujíma. Pamätajte si: idete na nové miesto a vedenie si zvykne od predchádzajúcich zamestnávateľov vyžiadať referencie o vás. Čo ak nakoniec nový zamestnávateľ od zmluvy odstúpi?

3. Už vôbec nehovorte: „Nikdy som si neobľúbil kolegov.“

Nebuďte nikdy veľmi osobný. Kritika na ktoréhokoľvek kolegu postaví ostatných do odmietavej pozície a vás do zlého svetla. Povedia si, čo ak o mne bude tento človek rozprávať niečo podobné ostatným. Na chovanie, ktoré pre vás nie je prijateľné, sa dá upozorniť aj inak, slušne. Nie však nadávkami, kritikou, ktorá k ničomu nevedie.

4. Neprenášajte svoje nálady na okolie

To, že vy odchádzate neznamená, že musíte demotivovať ostatných a nikdy neželajte bývalému zamestnávateľovi nič zlé. Dostanete sa tak do iného svetla a verte, že sa to podpíše aj pod váš „dobrý pracovný profil“.

5. Vyhnite sa banálnej kritike

Nehovorte nikdy: „Nič tu nefunguje, pracoval som v nedôstojných podmienkach.“ Taká kritika pri odchode je už pasé. Pri pohovore so šéfom sa sústreďte viac na systémové nedostatky a teda na tie, ktoré majú dosah celkovo na zlú výkonnosť celej firmy a jej zamestnancov.

6. Myslite na to, že sa do firmy môžete aj vrátiť

Poviete si nikdy viac, ale... stať sa to môže. A to o niekoľko rokov, keď príde ponuka a vy sa do svojho bývalého zamestnania vrátite. Ako sa budete pozerať do tváre kolegom, s ktorými ste si naštrbili vzťahy? Alebo naopak, ak oni prídu pracovať do tej istej firmy ako vy.

7. Chovajte sa vždy slušne

A napokon, vaši kolegovia, ale aj šéfovia budú chcieť vedieť, čo vás „vyháňa“ ku konkurencii. Mali by ste sa zdržať komentárov typu, nedá sa to tu vydržať. Táto loď sa potápa. Nemal som tu priestor. Bol už najvyšší čas. Opakujte si – odchádzam s tým, že sa sem môžem ešte niekedy vrátiť. A napokon, mnohých ľudí, až na určité výnimky, si určite vážite. V každom prípade, zdržte sa komentárov a pripravte sa na výstupný pohovor s vedením.


Rada špecialistu na záver: „Hoci mnoho ľudí vníma pohovor ako priestor na konštruktívnu kritiku a úplnú otvorenosť voči zamestnávateľovi, treba si dať pozor, čo poviete,“ radí Michael Kerr, spíker z oblasti medzinárodného biznisu a publicista pre Business Insider. „Môže to byť posledný dojem z vás, ktorý zanechávate bývalému zamestnávateľovi,“ vraví. Neodporúča stratiť sebaovládanie len preto, že odchádzate a nezáleží vám na tom, kto a čo si o vás myslí. „Ľudia si totiž robia o vás mienku a ovplyvňujú tak vašu reputáciu,“ podčiarkuje Kerr.

Zdroj: Hospodárske noviny   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie tohto článku je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Hospodárskych novín porušením autorského zákona."


Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Odchádzam z práce
18. 4. 2016
Má za sebou 40 rokov práce, ale do predčasnej penzie ísť nemôže. Dôvod? Príliš málo by dostával od štátu.
26. 2. 2016
Aj v prípade, že z firmy odchádzate však treba zachovať slušný prístup.
5. 11. 2015
Chcete odísť zo zamestnania? Pracovný vzťah môžete ukončiť viacerými spôsobmi. Poradíme vám, ako.
28. 4. 2015
Potrebné je k tomu potvrdenie konkurzného súdu s vyznačeným dňom vzniku platobnej neschopnosti zamestnávateľa.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk