X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Firma bez šéfa? Severania to skúsili a sú veľmi spokojní

Švédska firma sa zbavila vedúcej pozície, zamestnanci sú spokojnejší.

Naozaj potrebujete, aby vám v práci niekto hovoril, čo máte robiť? Švédska firma Crisp zaoberajúca sa poradenstvom v oblasti softvéru sa pred tromi rokmi rozhodla na túto otázku odpovedať záporom.

Spoločnosť so štyridsiatimi zamestnancami si už vyskúšala rôzne organizačné štruktúry, vrátane tej, kedy v čele stojí jeden človek. Skúšala ho tiež na základe voľby pracovníkov ročne obmieňať. Nakoniec sa ale rozhodla, že šéfa nepotrebuje, píše britská BBC.

Ako by to vyzeralo?

"Hovorili sme si, ako by to asi vyzeralo, keby sme nemali žiadneho šéfa. Tak sme si skúsili urobiť zoznam toho, čo taký manažér robí," opisuje vývojár firmy Yassal Sundman. Zistilo sa, že veľa jeho zodpovednosti sa prekrýva so zodpovednosťou predstavenstva a že zvyšné činnosti sa dajú rozdeliť medzi ostatných zamestnancov. Nakoniec sa rozhodli sa vedúcej pozície zbaviť.

Teraz Crisp trikrát ročne organizuje štvordňové stretnutie všetkých zamestnancov. Rozhoduje sa tam o veciach, ktoré sa týkajú všetkých, ako napríklad smerovanie firmy. Predstavenstvo zostalo zachované, pretože to je zo zákona povinné. Rozhoduje vo chvíli, keď niečo prestane fungovať.

Rýchlejšie reakcie

Podľa organizačného kouča Henrika Kniberga je firma schopná rýchlejšie reagovať, pretože rozhodnutie ohľadom projektov alebo rozpočtov sa nemusia nechávať schvaľovať šéfovi. "Keď chcete, aby sa niečo stalo, jednoducho to rozbehnete," vysvetľuje. Zároveň však zdôrazňuje, že to nezbavilo pracovníkov potreby spolu niektoré veci a myšlienky diskutovať.

Kniberg tvrdí, že ľudia sú vďaka tomu, že nesú všetci svoj diel zodpovednosti, viac motivovaní. Crisp pravidelne meria spokojnosť zamestnancov, pričom priemerný výsledok na škále jedna až päť dosahuje hodnoty 4,1.

Krok spoločnosti Crisp vyzerá radikálne, ale veľa firiem už niečo podobné tiež skúša. Jednou z najznámejších je internetový predajca odevov a obuvi Zappos vlastnený gigantom Amazon.

Startupy ako experimentátori

Ten v roku 2013 zaviedol manažérsku štruktúru nazvanú holakracia s cieľom obmedziť pracovnú hierarchiu a podporovať spoluprácu. Skoro pätina zamestnancov potom ale odišla a šéf Tony Hsieh priznal, že sebariadenie nie je pre každého.

Hoci rastie dopyt po plochejších organizačných štruktúrach - myslené menej stredných manažérov a šéfov - väčšina radikálnejších experimentov sa odohráva v malých startupových firmách. Je v nich menej ľudí a nemajú dlhú korporátnu históriu, takže je ľahšie zaviesť veľké zmeny.

Zdroj: emo (Hospodárske noviny)   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie tohto článku je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Hospodárskych novín porušením autorského zákona."


Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Mám prácu
25. 3. 2017
Viete o tom, že pomer vašich financií v rodine by mal byť 10-20-30-40? Nie vždy je možné to dosiahnuť.
24. 3. 2017
Ak sa k peniazom budete správať racionálne a vytvoríte si finančný plán, budú sa vám finančné rozhodnutia robiť ľahšie.
21. 3. 2017
Manažéri hovoria o flexibilite, motivácii či komunikácii. Zamestnanci zas o strese, hluku a nedostatku súkromia. Takto vidíme fenomén open space.
19. 3. 2017
Aby ste chodili do práce s radosťou, nestačí iba to, že vás baví. Potrebujete aj pracovné prostredie, ktoré vás nebude „rušiť“. Aj tieto veci pomôžu.
14. 3. 2017
Ekonomický pokles a následný boom priniesli v zahraničí aj fenomén smrti z prepracovania. Obete sa rátajú na tisíce.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk