Dnes je 22. 2. 2017 Európsky deň obetí zločinu
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Prešovská univerzita sa predstaví záujemcom počas dňa otvorených dverí

Prešov 13. februára (TASR) – Študenti, ktorí sa rozhodujú o svojom ďalšom smerovaní a majú záujem o vysokoškolské štúdium, môžu získať všetky informácie o Prešovskej univerzite (PU) pod jednou strechou v stredu 15. februára počas dňa otvorených dverí. Priestor na prezentáciu bude mať všetkých osem fakúlt, záujemcovia o štúdium sa dozvedia všetko, čo ich zaujíma o študijných programoch, podmienkach prijímacieho konania a dôležitých termínoch na podanie prihlášky.

Každá fakulta si pripravila pre ňu charakteristický program s rôznymi prezentáciami, ukážkami vyučovacích hodín, prednáškami, súťažami. Stredoškoláci a ostatní návštevníci sa môžu pozrieť do učební, výskumných priestorov, laboratórií, môžu sledovať pri tvorbe poslucháčov umeleckých odborov, k dispozícii im bude aj univerzitná knižnica. Informačný deň bude v priestoroch vysokoškolského areálu na Ulici 17. novembra v Prešove v čase od 7.30 do 13.00 h.

PU má 20 rokov a ponúka štúdium na filozofickej fakulte, gréckokatolíckej teologickej fakulte, fakulte humanitných a prírodných vied, fakulte manažmentu, pedagogickej fakulte, pravoslávnej bohosloveckej fakulte, fakulte športu a fakulte zdravotníckych odborov.

Ako informovala hovorkyňa PU Andrea Čajová, počas dňa otvorených dverí si jednotlivé fakulty pripravili to najlepšie, čo ponúkajú. Účastníci prezentácie budú môcť navštíviť „playroom“ na fakulte humanitných a prírodných vied, kde bude prebiehať prístrojové meranie funkcií organizmu či odber odtlačkov prstov. Návštevníci sa budú môcť tiež vyjadriť k aktuálnym spoločensko-politickým otázkam v rámci simulovaného referenda, ktoré sa uskutoční pod taktovkou Inštitútu politológie Filozofickej fakulty PU. Fakulta športu bude hľadať najväčšieho siláka či siláčku prostredníctvom merania sily stisku ruky na základe testu ručnej dynamometrie. Záujemcovia o štúdium na fakulte zdravotníckych odborov budú môcť pracovať so simulačnými modelmi na počúvanie srdcových oziev, tlkotu srdca plodu, meranie panvy, budú si môcť vyskúšať aj tehotenskú vestu.

PU sa počtom študentov dostala do prvej trojky najväčších slovenských univerzít a je najväčšou mimobratislavskou vysokou školou na Slovensku.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.
22. 2. 2017
Súčasťou nových výrobných priestorov bude kompetenčné centrum, ktoré bude slúžiť na testovanie a vývoj materiálov.
22. 2. 2017
Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva SR, ktorý dnes schválila vláda.
22. 2. 2017
To prináša novela zákona o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktorú dnes odobrila vláda.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk