X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Prešovská univerzita sa predstaví záujemcom počas dňa otvorených dverí

Prešov 13. februára (TASR) – Študenti, ktorí sa rozhodujú o svojom ďalšom smerovaní a majú záujem o vysokoškolské štúdium, môžu získať všetky informácie o Prešovskej univerzite (PU) pod jednou strechou v stredu 15. februára počas dňa otvorených dverí. Priestor na prezentáciu bude mať všetkých osem fakúlt, záujemcovia o štúdium sa dozvedia všetko, čo ich zaujíma o študijných programoch, podmienkach prijímacieho konania a dôležitých termínoch na podanie prihlášky.

Každá fakulta si pripravila pre ňu charakteristický program s rôznymi prezentáciami, ukážkami vyučovacích hodín, prednáškami, súťažami. Stredoškoláci a ostatní návštevníci sa môžu pozrieť do učební, výskumných priestorov, laboratórií, môžu sledovať pri tvorbe poslucháčov umeleckých odborov, k dispozícii im bude aj univerzitná knižnica. Informačný deň bude v priestoroch vysokoškolského areálu na Ulici 17. novembra v Prešove v čase od 7.30 do 13.00 h.

PU má 20 rokov a ponúka štúdium na filozofickej fakulte, gréckokatolíckej teologickej fakulte, fakulte humanitných a prírodných vied, fakulte manažmentu, pedagogickej fakulte, pravoslávnej bohosloveckej fakulte, fakulte športu a fakulte zdravotníckych odborov.

Ako informovala hovorkyňa PU Andrea Čajová, počas dňa otvorených dverí si jednotlivé fakulty pripravili to najlepšie, čo ponúkajú. Účastníci prezentácie budú môcť navštíviť „playroom“ na fakulte humanitných a prírodných vied, kde bude prebiehať prístrojové meranie funkcií organizmu či odber odtlačkov prstov. Návštevníci sa budú môcť tiež vyjadriť k aktuálnym spoločensko-politickým otázkam v rámci simulovaného referenda, ktoré sa uskutoční pod taktovkou Inštitútu politológie Filozofickej fakulty PU. Fakulta športu bude hľadať najväčšieho siláka či siláčku prostredníctvom merania sily stisku ruky na základe testu ručnej dynamometrie. Záujemcovia o štúdium na fakulte zdravotníckych odborov budú môcť pracovať so simulačnými modelmi na počúvanie srdcových oziev, tlkotu srdca plodu, meranie panvy, budú si môcť vyskúšať aj tehotenskú vestu.

PU sa počtom študentov dostala do prvej trojky najväčších slovenských univerzít a je najväčšou mimobratislavskou vysokou školou na Slovensku.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk