X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Univerzita Komenského privítala zahraničných študentov, najviac sa hlásia na fakultu managementu

Bratislava 13. februára (TASR) - Univerzita Komenského v Bratislave dnes privítala zahraničných študentov, ktorí budú v letnom semestri študovať na Slovensku v rámci programu Erasmus+ či na základe bilaterálnych dohôd. Imatrikuláciu v Auditoriu maximum Právnickej fakulty najstaršej slovenskej univerzity absolvovala zhruba sedemdesiatka mladých ľudí.

"Za celý rok k nám prišlo 385 zahraničných študentov, od septembra sú tu až do júna. Toto sú študenti, je ich okolo 120, ktorí prídu na jeden semester. Väčší nápor mávame v septembri, ale sme radi, že môžeme privítať aj tých, ktorí k nám prišli v tomto semestri len na päť - šesť mesiacov," povedala pre TASR Daniela Ostatníková, prorektorka UK pre medzinárodné vzťahy, ktorá sa nováčikom prihovorila. Následne si vypočuli prezentáciu o krajine, meste i univerzite, ktorú si vybrali.

Najviac študentov (32) pricestovalo na Slovensko z Talianska. Univerzita Komenského v Bratislave je atraktívna aj pre 18 študentov zo Španielska, 15 z Turecka, po desať študentov pricestovalo z Francúzska a Portugalska a sedem z Poľska. Na UK bude v letnom semestri študovať napríklad aj jeden študent z USA a jeden z Austrálie. "Najatraktívnejšia je fakulta managementu, prijíma aj vysiela najviac študentov, potom sú to lekárske fakulty," doplnila Ostatníková s tým, že zahraniční študenti väčšinou využívajú študijné programy v cudzích jazykoch, dominantne v anglickom jazyku.

Najviac zahraničných študentov (51) bude študovať v letnom semestri 2016/2017 na Fakulte managementu UK. Na filozofickej fakulte to bude 22, na fakulte sociálnych a ekonomických vied 12 študentov. Po osem zahraničných študentov bude na Farmaceutickej fakulte UK a fakulte telesnej výchovy a športu, sedem na pedagogickej fakulte, po šesť na lekárskej a prírodovedeckej fakulte, po päť študentov privítajú Právnická fakulta a Jesseniova lekárska fakulta UK. Jeden zahraničný študent prichádza na Fakultu matematiky, fyziky a informatiky UK.

Slávnostný sľub za všetkých zahraničných študentov zložil Conor William Angus Eadie, rodený Angličan študujúci na holandskej univerzite v Groningene. "Vybral som si Slovensko, pretože chcem spoznať niečo nové. Považujem to za dobrú príležitosť spoznať východnú Európu, zoznámiť sa s novými kultúrami a tunajším spôsobom života," povedal pre TASR Gus Eadie, študent manažmentu, ktorý si na Fakulte managementu UK môže vybrať z vyše päťdesiatky predmetov ponúkaných v angličtine. Erika Černeková zo zahraničného oddelenia tejto fakulty dodala: "Skupiny zahraničných študentov sa snažíme integrovať so slovenskými študentmi denného štúdia, rozvrh majú integrovaný, dostanú ho k dispozícii už tento týždeň, aby si vedeli navoliť vybrané predmety."Zdroj, video: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk