Univerzita tretieho veku v Poprade má 65 nových absolventov

Spravodajstvo
Poprad 28. júna (TASR) - Univerzita tretieho veku v Poprade má 65 nových absolventov, pričom najstarší promoval ako 77-ročný. Vzdelávanie a aktivity, ktoré sa zameriavajú na staršiu generáciu, zastrešuje Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s mestom Poprad.

Vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Poprade Edita Pilárová informovala, že títo študenti nadobudli vzdelanie v odboroch výživa a netradičné formy medicíny, informačné a komunikačné technológie, záhradníctvo, právo, dejiny Slovenska, psychológia, kresba a maľba.

"Tohto roku najviac absolventov končilo v študijnom odbore psychológia a kresba a maľba. Kresba a maľba je takým lákadlom, pretože ľudia, ktorí majú talent a nikdy ho neukázali, akoby sa zrazu našli a chcú si svoje nadanie vyskúšať," vysvetlila Pilárová.

Dodala, že v ďalšom akademickom roku budú na tejto univerzite okrem osvedčených odborov aj niektoré novinky. Študenti sa opäť vrátia k atraktívnemu odboru astronómia a ďalším oborom bude náboženstvo so všetkými jeho smermi.

"Tiež chceme spustiť starostlivosť o telesné zdravie, zdravotný telocvik s kalanetikou, jogou, čo bude spojené s prednáškami aj praktickými kurzami," informovala Pilárová. Pripomenula, že mesto Poprad bolo medzi prvými, ktoré svojim obyvateľom umožnilo vzdelávanie prostredníctvom detašovaného pracoviska univerzity tretieho veku, na ktorú sa môžu prihlásiť ľudia nad 40 rokov.

V tomto trende plánuje samospráva pokračovať neustálym zatraktívňovaním ponuky prostredníctvom otvárania rôznych odborov. Dôkazom správneho rozhodnutia spolupodieľať sa na vytváraní podmienok na takéto vzdelávanie je podľa Pilárovej skutočnosť, že študenti dochádzali do Popradu za vzdelaním aj z Liptovského Mikuláša, Levoče či z Košíc.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/1202/Univerzita-tretieho-veku-v-Poprade-ma-65-novych-absolventov
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie