X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Univerzita tretieho veku v Poprade má 65 nových absolventov

Poprad 28. júna (TASR) - Univerzita tretieho veku v Poprade má 65 nových absolventov, pričom najstarší promoval ako 77-ročný. Vzdelávanie a aktivity, ktoré sa zameriavajú na staršiu generáciu, zastrešuje Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici v spolupráci s mestom Poprad.

Vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Poprade Edita Pilárová informovala, že títo študenti nadobudli vzdelanie v odboroch výživa a netradičné formy medicíny, informačné a komunikačné technológie, záhradníctvo, právo, dejiny Slovenska, psychológia, kresba a maľba.

"Tohto roku najviac absolventov končilo v študijnom odbore psychológia a kresba a maľba. Kresba a maľba je takým lákadlom, pretože ľudia, ktorí majú talent a nikdy ho neukázali, akoby sa zrazu našli a chcú si svoje nadanie vyskúšať," vysvetlila Pilárová.

Dodala, že v ďalšom akademickom roku budú na tejto univerzite okrem osvedčených odborov aj niektoré novinky. Študenti sa opäť vrátia k atraktívnemu odboru astronómia a ďalším oborom bude náboženstvo so všetkými jeho smermi.

"Tiež chceme spustiť starostlivosť o telesné zdravie, zdravotný telocvik s kalanetikou, jogou, čo bude spojené s prednáškami aj praktickými kurzami," informovala Pilárová. Pripomenula, že mesto Poprad bolo medzi prvými, ktoré svojim obyvateľom umožnilo vzdelávanie prostredníctvom detašovaného pracoviska univerzity tretieho veku, na ktorú sa môžu prihlásiť ľudia nad 40 rokov.

V tomto trende plánuje samospráva pokračovať neustálym zatraktívňovaním ponuky prostredníctvom otvárania rôznych odborov. Dôkazom správneho rozhodnutia spolupodieľať sa na vytváraní podmienok na takéto vzdelávanie je podľa Pilárovej skutočnosť, že študenti dochádzali do Popradu za vzdelaním aj z Liptovského Mikuláša, Levoče či z Košíc.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk