X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Mesto Vranov nad Topľov spolupracuje s podnikateľmi, informuje ich o výzvach

Vranov nad Topľou 2. januára (TASR) – Vranovská samospráva spolupracuje s podnikateľmi, informuje ich o nových výzvach vyhlásených Ministerstvom hospodárstva SR zameraných na podporu nových, ale aj existujúcich podnikov. Pre TASR to potvrdil prednosta Mestského úradu vo Vranove nad Topľou Imrich Kónya.

Podľa jeho slov sa na tematickom pracovnom stretnutí zúčastnilo 15 subjektov z rôznych odvetví. "Šlo o mikro, malých a stredných podnikateľov," vysvetlil s tým, že rokovanie absolvovali aj iné subjekty ako len tie, ktoré sú zaradené do Akčného plánu (AP) rozvoja okresu Vranov nad Topľou schváleného vládou SR koncom augusta minulého roka. "Podnikatelia dostali podrobné informácie o vyhlásených výzvach vrátane kontaktov na ďalšie konzultácie," dodal.

O inkubátore, ktorého výstavba je súčasťou AP, s podnikateľmi nehovorili. Podľa slov prednostu by ten mal byť reálny v priebehu tohto roka po podpise zmluvy o regionálnom príspevku od vlády, ktorá podporila jeho vytvorenie vo vranovskom priemyselnom parku Ferovo.

Inkubátor, na ktorý vláda vyčlenila 500.000 eur, má pomôcť firmám, ktoré sa tam rozhodnú investovať. "Mal by slúžiť menším firmám na vytvorenie pracovných miest a následne, ak sa im bude dariť, môžu budovať svoje objekty v priemyselnom parku," uviedol ešte v auguste pre TASR primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan. Objekt, v ktorom budú menšie firmy sídliť, postaví podľa jeho slov mesto a financovať ho bude z regionálneho príspevku.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk