X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Študenti z Holandska, ČR a Slovenska si skúšajú medzinárodné podnikanie

Martin 10. októbra (TASR) - Viesť mladých ľudí k úspešnému medzinárodnému podnikaniu je hlavným cieľom medzinárodného projektu Erasmus+, v rámci ktorého sa dnes v Martine stretli študenti Obchodnej akadémie v Martine, Masarykovej obchodnej akadémie v českom Jičíne a Alfa College v holandskom Hoogeveene.

Podľa zástupcu primátora Martina Imricha Žiga navštívia študenti martinské firmy, v ktorých budú prezentovať reálne obchodné spoločnosti z Holandska a Česka a budú sa snažiť nadviazať obchodnú spoluprácu. "Ide o dvojročný projekt, ktorý je pripravený na niekoľko etáp. Začali sme tento rok v apríli. V našom partnerskom meste Hoogeveen sa stretli vybrané skupiny študentov z troch škôl. Projekt, do ktorého sú zapojené samosprávy aj združenia podnikateľov, je o spojení teórie s praxou. Má naučiť študentov podnikať nielen v cestovnom ruchu, ale aj komunikovať s podnikateľmi. V Hoogeveene boli v niekoľkých fabrikách a skúšali tam predať nejaké produkty. Takto to bude teraz pokračovať v Martine," povedal Žigo.

Učiteľ angličtiny na Masarykovej obchodnej akadémii v Jičíne Ondřej Švanda vníma projekt ako šancu pre študentov vyskúšať si nanečisto, čo ich čaká v zamestnaní. "Nemajú čo stratiť. Naši študenti už prezentovali české firmy v Holandsku a teraz budú prezentovať tu. Z našej strany sa zapojilo 20 študentov a sú rozdelení po dvojiciach, ktoré vždy prezentujú jednu firmu. Od tejto návštevy očakávam, že dôjde k nadviazaniu spolupráce medzi českými firmami a slovenskými odberateľmi, pretože určite máme čo ponúknuť. Máme množstvo hotelov a reštaurácií, ktoré študenti prezentujú. A verím, že pre slovenskú verejnosť to bude zaujímavé," uviedol Švanda.

Podotkol, že nadviazať spoluprácu medzi Českom a Holandskom je určite ťažšie ako medzi Českom a Slovenskom. "Pretože sem to bolo asi 400 kilometrov. A je pravdepodobnejšie, že v cestovnom ruchu sa Česi a Slováci budú navštevovať skôr ako Česi a Holanďania," dodal učiteľ Masarykovej obchodnej akadémie v Jičíne.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk