X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

V Ružomberku odštartovala Letná škola žurnalistiky

Bratislava/Ružomberok 23. júna (TASR) - Desiatky stredoškolákov z celého Slovenska sa v týchto dňoch v Ružomberku učia, o čom je práca novinárov. Pýtať sa na to môžu priamo žurnalistov z praxe. V sobotu (22.6.) v Ružomberku odštartovala Letná škola žurnalistiky, ktorá potrvá do utorka (25.6.). Už po štvrtý raz ju tam organizuje Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty ružomberskej Katolíckej univerzity.

Pre študentov z celého Slovenska sú v priebehu štyroch dní pripravené workshopy, prednášky a diskusie s ľuďmi z mediálnej brandže. "Podujatie je určené študentom gymnázií a stredných škôl, ktorí sa aktívne podieľajú na tvorbe školského časopisu, rádia alebo portálu, ale rovnako aj študentom, ktorí uvažujú o štúdiu žurnalistiky," povedal vedúci katedry žurnalistiky Imrich Gazda.

Univerzitní pedagógovia v spolupráci s úspešnými novinármi pomôžu nádejným žurnalistom zdokonaliť sa v mediálnych znalostiach. "Mnoho stredoškolákov sa našlo v tvorbe školského časopisu alebo rozhlasového vysielania. V tomto úsilí ich chceme podporiť a pomôcť im posunúť sa vpred, aby boli inšpiráciou pre ďalších študentov," dodal Gazda. Súčasťou programu je aj diskusia o slovenskom bulvári s moderátorom Jánom Mečiarom, redaktorom Samuelom Migaľom a reportérom Erikom Mihalkom.

Na štvrtý ročník Letnej školy žurnalistiky sa prihlásilo 50 záujemcov z celého Slovenska. Počas troch uplynulých ročníkov pritiahla takmer 150 stredoškolákov, ktorí sa chceli oboznámiť s novinárskou prácou. Svojou účasťou Letnú školu žurnalistiky v minulosti podporili známi novinári Ľubomír Bajaník, Patrik Herman či Marta Jančkárová.

Zdroj, fotoTASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 1
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk