V Ružomberku odštartovala Letná škola žurnalistiky

Spravodajstvo
Bratislava/Ružomberok 23. júna (TASR) - Desiatky stredoškolákov z celého Slovenska sa v týchto dňoch v Ružomberku učia, o čom je práca novinárov. Pýtať sa na to môžu priamo žurnalistov z praxe. V sobotu (22.6.) v Ružomberku odštartovala Letná škola žurnalistiky, ktorá potrvá do utorka (25.6.). Už po štvrtý raz ju tam organizuje Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty ružomberskej Katolíckej univerzity.

Pre študentov z celého Slovenska sú v priebehu štyroch dní pripravené workshopy, prednášky a diskusie s ľuďmi z mediálnej brandže. "Podujatie je určené študentom gymnázií a stredných škôl, ktorí sa aktívne podieľajú na tvorbe školského časopisu, rádia alebo portálu, ale rovnako aj študentom, ktorí uvažujú o štúdiu žurnalistiky," povedal vedúci katedry žurnalistiky Imrich Gazda.

Univerzitní pedagógovia v spolupráci s úspešnými novinármi pomôžu nádejným žurnalistom zdokonaliť sa v mediálnych znalostiach. "Mnoho stredoškolákov sa našlo v tvorbe školského časopisu alebo rozhlasového vysielania. V tomto úsilí ich chceme podporiť a pomôcť im posunúť sa vpred, aby boli inšpiráciou pre ďalších študentov," dodal Gazda. Súčasťou programu je aj diskusia o slovenskom bulvári s moderátorom Jánom Mečiarom, redaktorom Samuelom Migaľom a reportérom Erikom Mihalkom.

Na štvrtý ročník Letnej školy žurnalistiky sa prihlásilo 50 záujemcov z celého Slovenska. Počas troch uplynulých ročníkov pritiahla takmer 150 stredoškolákov, ktorí sa chceli oboznámiť s novinárskou prácou. Svojou účasťou Letnú školu žurnalistiky v minulosti podporili známi novinári Ľubomír Bajaník, Patrik Herman či Marta Jančkárová.
Zdroj, fotoTASR

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/1082/V-Ruzomberku-odstartovala-Letna-skola-zurnalistiky
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie