Dnes je 26. 3. 2017 Svetový deň epilepsie
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Zamestnanci majú problém najmä s bossingom

Košice 1. júna (TASR) – Odborový zväz KOVO uskutočnil začiatkom tohto roka medzi svojimi členmi i ostatnými zamestnancami na Slovensku prieskum zameraný na podmienky, v ktorých pracujú. Výsledky prezentoval dnes na tlačovej konferencii v Košiciach člen predsedníctva OZ KOVO Ján Šlauka.

Prieskum podľa jeho slov nadväzoval na situačnú správu o hodnotení zamestnaneckého prostredia, ktorú minulý rok pripravila Konfederácia odborových zväzov. "Tá zhodnocovala iba legislatívnu časť v rámci zamestnaneckého prostredia. Naše údaje vychádzali z priamych odpovedí konkrétnych zamestnancov. Rozposielali sme to v rámci svojich štruktúr, ale aj prostredníctvom našej webovej stránky. Žiadal som našich kolegov, aby do prieskumu zapojili členov aj nečlenov odborov, aby to bolo objektívne," uviedol Šlauka.

Na prieskume sa zúčastnilo viac ako 250 zamestnancov z celého Slovenska. Najviac odpovedí prišlo z Trenčianskeho kraja a zo strojárskeho priemyslu. Odpovede dostali aj od zamestnancov verejnej a štátnej správy.

Najväčší problém, s ktorým sa stretli je bossing, čiže šikanovanie zo strany nadriadených. "V rámci odpovedí týkajúcich sa šikanovania na pracovisku, 62,4 percenta odpovedalo, že bossing sa u nich na pracovisku objavuje. Z toho viac ako 65 percent bolo mužov. Čo sa týka mobbingu, bolo to tak narovnako - 47 a 46 percent. Zamýšľal som sa nad tým, prečo je mobbing trocha slabší. Možno je to našou slovenskou mentalitou, kedy sa mobbing alebo šikanovanie medzi kolegami neberie tak vážne. Možnože sa niektoré situácie nevyhodnocujú ako mobbing," skonštatoval Šlauka.

Ďalší problém, na ktorý poukázal i prieskum, je podľa jeho slov to, že zamestnávatelia nie sú ochotní rešpektovať založenie odborovej organizácie. "S tým sa stretávam aj ja v praxi. Často sa so mnou stretnú zamestnanci, sú ochotní rokovať, ale následne už nie, lebo zamestnávateľ im povedal, že nechce odbory vo firme," povedal Šlauka.

Výsledky prieskumu chcú prezentovať tým, ktorí majú na starosti tvorbu legislatívy, ale aj zamestnávateľom. Tým chcú vysvetliť, že odborové organizácie nie sú strašiaci, ktorí im chcú zhoršovať hospodárske výsledky, ale že sú to ich zamestnanci, ktorí si len vytvorili nejakú organizáciu alebo skupinu, ktorá prezentuje požiadavky zamestnancov.

Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 1
Spravodajstvo
24. 3. 2017
Premiérovi sa páči, že spoločnosť Chemosvit, a.s. sa snaží nájsť do zamestnania ľudí, ktorí sú nezamestnaní
24. 3. 2017
Portál ISTP.sk v spolupráci so Združením pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry pozývajú odbornú verejnosť na sériu regionálnych klubov zameraných na možnosti využitia IKT nástrojov v poradenskej praxi.
23. 3. 2017
Vyplýva to z vládnej novely zákona o pobyte cudzincov, ktorú dnes 94 hlasmi schválili poslanci NR SR.
23. 3. 2017
Informovala o tom Lucia Belanová, špecialistka firemných vzťahov a komunikácie.
23. 3. 2017
V diskusnej relácii na TABLET.TV to povedal Martin Kahanec zo Stredoeurópskeho inštitútu pre výskum práce a Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk