X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Prišla pri pohovore reč na plat? Takto to zvládnete

Môže sa zdať, že správne a včas nastoliť otázku výšky platu je nemožné určiť. "Nechcete čakať príliš dlho, ale na druhej strane by ste neradi začali hovoriť o mzde príliš skoro, čím môžete proti sebe popudiť personalistu," hovorí odborníčka na zamestnávanie a koučka Lynn Taylor.

Tu je niekoľko rád, ktorých sa držať, keď sa idete s možným budúcim zamestnávateľom rozprávať o plate.

Zistite, či spoločnosť vôbec zaujímate

Dávajte si pozor hlavne na dĺžku a kvalitu prvotných mailov, telefonátov a ďalšej komunikácie. Z priebehu týchto rozhovorov môžete určiť, do akej miery majú o vás záujem. Ak máte z takéhoto "predpohovoru" negatívny pocit, s témou platu počkajte.

Zvážte, ako veľmi ste skúsený

Ak ste v odvetví úplný nováčik, je to ďalší dôvod na to, aby ste sa neunáhlili. V tomto bode vašej kariéry je skromnosť lepším variantom, vzhľadom k tomu, že nemáte skúsenosti.

Buďte si vedomý, že riskujete

Výška platu je pre väčšinu ľudí zásadná. Nikto ale nechce vyvolať v personalistovi dojem, že je to tá najpodstatnejšia časť ponuky a hlavná motivácia vášho záujmu.

Ak s otázkou peńazí prídete príliš skoro, môžete vysielať o sebe negatívne signály. Ak sa vám pozícia, ktorú vám ponúkajú naozaj páči, a viete že ju vezmete tak či tak, s témou platu počkajte.

Pripravte sa na vyjednávanie

V hlave by ste mali mať jasno nielen to, akú minimálnu mzdu chcete mať, ale aj to, ako sa k nej dostať.

Existujú rôzne postupy vyjednávania, ktoré môžete použiť. Skúste pôsobiť sebavedome, prípadne ponúknite platové rozpätie. Vyhnite sa frázam typu "myslím si" a podobne.

Ak sa na túto situáciu dopredu pripravíte, bude prebiehať menej nepríjemne a rýchlejšie sa dostanete k takej výške mzdy, akú by ste ideálne chceli mať.

Autor: (sok) (Hospodárske noviny)   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie tohto článku je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Hospodárskych novín porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Mám prácu
21. 3. 2017
Manažéri hovoria o flexibilite, motivácii či komunikácii. Zamestnanci zas o strese, hluku a nedostatku súkromia. Takto vidíme fenomén open space.
19. 3. 2017
Aby ste chodili do práce s radosťou, nestačí iba to, že vás baví. Potrebujete aj pracovné prostredie, ktoré vás nebude „rušiť“. Aj tieto veci pomôžu.
14. 3. 2017
Ekonomický pokles a následný boom priniesli v zahraničí aj fenomén smrti z prepracovania. Obete sa rátajú na tisíce.
23. 2. 2017
Švédska firma sa zbavila vedúcej pozície, zamestnanci sú spokojnejší.
15. 2. 2017
Máte pocit, že už ďalej nevládzete, že vaša práca stratila zmysel? Je možné, že vás postihol syndróm vyhorenia.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk