Dnes je 20. 2. 2017 Svetový deň soc. spravodlivosti
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Začal sa Týždeň zodpovedného podnikania

Bratislava 16. mája (TASR) – Zodpovednosť v podnikaní je hlavným motívom viacerých podujatí v rámci Týždňa zodpovedného podnikania, ktoré v Bratislave organizuje Nadácia Pontis. Budú sa venovať udržateľným aktivitám, etickému a férovému biznisu. Informovala o tom PR manažérka nadácie Simona Gembická.

Na konferencii CEE CSR Summit 2016 sa v utorok 17. mája stretnú experti zo Slovenska, Rakúska, Česka, Poľska a Maďarska spolu s rečníkmi z USA, Veľkej Británie či Dánska. Zaoberať sa budú aj otázkou, či sú investície do férových a etických programov iba „pozlátkom“, ktoré odčerpáva firemné zdroje, alebo sú podniky vďaka zodpovednému biznisu finančne zdravšie a životaschopnejšie.

Firmy, ktoré na Slovensku podnikajú zodpovedne, teda ponúkajú zelenšie, ekologickejšie alebo zodpovednejšie riešenia, sa predstavia na Trhovisku zodpovedných riešení v bratislavskej Starej Tržnici.

O tom, prečo a ako podnikať zodpovedne v Európe, budú v stredu 18. mája diskutovať rečníci z Ukrajiny a Gruzínska. Témou Týždňa zodpovedného podnikania je aj debata o tom ako neplytvať jedlom. Sprievodná diskusia sa uskutoční vo štvrtok 19. mája a zameria sa na to, ako môžu firmy dopomôcť k tomu, aby chutné a zdravé plodiny nekončili v koši.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 1
Spravodajstvo
20. 2. 2017
Urobilo tak po konzultácii s odborníkmi a riaditeľmi škôl.
20. 2. 2017
Stav disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol v prvom mesiaci tohto roka 235.455 osôb.
20. 2. 2017
Za prvý dôležitý míľnik histórie gymnázia považuje celkovú rekonštrukciu historickej budovy, ktorá znamenala vlastne jej záchranu.
19. 2. 2017
Cieľom investičného zámeru je rozšírenie výroby existujúceho podniku priemyselnej výroby zameraného na piliarsku výrobu.
19. 2. 2017
Tento rok by mal byť prvým, keď sa začne plnenie jednotlivých opatrení vyhodnocovať.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk