X
Dnes je 28. 3. 2017 Deň učiteľov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Začal sa Týždeň zodpovedného podnikania

Bratislava 16. mája (TASR) – Zodpovednosť v podnikaní je hlavným motívom viacerých podujatí v rámci Týždňa zodpovedného podnikania, ktoré v Bratislave organizuje Nadácia Pontis. Budú sa venovať udržateľným aktivitám, etickému a férovému biznisu. Informovala o tom PR manažérka nadácie Simona Gembická.

Na konferencii CEE CSR Summit 2016 sa v utorok 17. mája stretnú experti zo Slovenska, Rakúska, Česka, Poľska a Maďarska spolu s rečníkmi z USA, Veľkej Británie či Dánska. Zaoberať sa budú aj otázkou, či sú investície do férových a etických programov iba „pozlátkom“, ktoré odčerpáva firemné zdroje, alebo sú podniky vďaka zodpovednému biznisu finančne zdravšie a životaschopnejšie.

Firmy, ktoré na Slovensku podnikajú zodpovedne, teda ponúkajú zelenšie, ekologickejšie alebo zodpovednejšie riešenia, sa predstavia na Trhovisku zodpovedných riešení v bratislavskej Starej Tržnici.

O tom, prečo a ako podnikať zodpovedne v Európe, budú v stredu 18. mája diskutovať rečníci z Ukrajiny a Gruzínska. Témou Týždňa zodpovedného podnikania je aj debata o tom ako neplytvať jedlom. Sprievodná diskusia sa uskutoční vo štvrtok 19. mája a zameria sa na to, ako môžu firmy dopomôcť k tomu, aby chutné a zdravé plodiny nekončili v koši.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 1
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk