Nezamestnanosť v Chorvátsku klesla v máji pod 20 %, prvýkrát od októbra

Spravodajstvo
Záhreb 21. júna (TASR) - Miera evidovanej nezamestnanosti v Chorvátsku klesla v máji 2013 na 19,6 % a prvýkrát od októbra minulého roka sa dostala pod 20-% hranicu. Oznámil to dnes chorvátsky štatistický úrad. Informovala o tom chorvátska agentúra Hina.

V porovnaní s aprílom zaznamenala májová miera evidovanej nezamestnanosti pokles o 0,8 %, v medziročnom porovnaní ale vzrástla o 1,8 %. V máji 2012 dosahovala nezamestnanosť 17,8 %. V posledných šiestich mesiacoch zaznamenalo Chorvátsko najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti vo februári, keď dosiahla 21,9 %.

Čo sa týka počtu evidovaných nezamestnaných, v máji ich bolo 333.249. To je o 6,3 % menej než v apríli, no v medziročnom porovnaní to znamená rast o 8,9 %.
ZdrojTASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/1039/nezamestnanost-v-chorvatsku-klesla-v-maji-pod-20-prvykrat-od-oktobra
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie