X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Letná škola žurnalistiky sa začne už počas tohto víkendu

Ružomberok 21. júna (TASR) – Filozofická fakulta Katolíckej univerzity (FF KU) v Ružomberku pripravila už štvrtý ročník Letnej školy žurnalistiky, ktorá sa uskutoční v jej priestoroch v dňoch 22. až 25. júna. Do projektu, ktorý je určený pre študentov gymnázií a cirkevných stredných škôl podieľajúcich sa na práci v školských médiách, sa prihlásilo 50 účastníkov z celého Slovenska.

V porovnaní s minulými ročníkmi sa zmenili hostia a pribudli nové semináre. Pripravené sú štyri základné workshopy – printový, rozhlasový, televízny a fotografický. Účastníci sa môžu zapojiť aj do dobrovoľných seminárov venovaných mediálnej manipulácii, neverbálnej komunikácii alebo hodnotám v médiách.

Hlavným hosťom bude dlhoročný televízny moderátor Ján Mečiar. Okrem neho bude so študentmi diskutovať aj jeho kolega Samuel Migaľ či redaktor denníka Erik Mihalko. Tvorivý večer bude viesť mladý básnik a zástupca šéfredaktora tlačového periodika Michal Badín.

"Veríme, že sa nám podarí opäť naplniť očakávania účastníkov a poskytnúť im kvalitné základy žurnalistickej práce, ktoré im pomôžu pri tvorbe školských médií. Zároveň dúfame, že mnohých osloví toto podujatie tak, že budú uvažovať nad štúdiom na našej katedre," uviedla pre TASR hovorkyňa Letnej školy žurnalistiky Daniela Matejovičová.

S nápadom zorganizovať takéto podujatie prišiel súčasný vedúci Katedry žurnalistiky FF KU Imrich Gazda. Na realizácii sa podieľajú skúsení lektori a mnohí členovia katedry vrátane doktorandov a študentov. "Cieľom je pomôcť žiakom stredných škôl postupne profesionalizovať ich školské časopisy či internetové portály a ponúknuť im ochutnávku skutočnej novinárčiny," dodala Matejovičová.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk