Letná škola žurnalistiky sa začne už počas tohto víkendu

Spravodajstvo
Ružomberok 21. júna (TASR) – Filozofická fakulta Katolíckej univerzity (FF KU) v Ružomberku pripravila už štvrtý ročník Letnej školy žurnalistiky, ktorá sa uskutoční v jej priestoroch v dňoch 22. až 25. júna. Do projektu, ktorý je určený pre študentov gymnázií a cirkevných stredných škôl podieľajúcich sa na práci v školských médiách, sa prihlásilo 50 účastníkov z celého Slovenska.

V porovnaní s minulými ročníkmi sa zmenili hostia a pribudli nové semináre. Pripravené sú štyri základné workshopy – printový, rozhlasový, televízny a fotografický. Účastníci sa môžu zapojiť aj do dobrovoľných seminárov venovaných mediálnej manipulácii, neverbálnej komunikácii alebo hodnotám v médiách.

Hlavným hosťom bude dlhoročný televízny moderátor Ján Mečiar. Okrem neho bude so študentmi diskutovať aj jeho kolega Samuel Migaľ či redaktor denníka Erik Mihalko. Tvorivý večer bude viesť mladý básnik a zástupca šéfredaktora tlačového periodika Michal Badín.

"Veríme, že sa nám podarí opäť naplniť očakávania účastníkov a poskytnúť im kvalitné základy žurnalistickej práce, ktoré im pomôžu pri tvorbe školských médií. Zároveň dúfame, že mnohých osloví toto podujatie tak, že budú uvažovať nad štúdiom na našej katedre," uviedla pre TASR hovorkyňa Letnej školy žurnalistiky Daniela Matejovičová.

S nápadom zorganizovať takéto podujatie prišiel súčasný vedúci Katedry žurnalistiky FF KU Imrich Gazda. Na realizácii sa podieľajú skúsení lektori a mnohí členovia katedry vrátane doktorandov a študentov. "Cieľom je pomôcť žiakom stredných škôl postupne profesionalizovať ich školské časopisy či internetové portály a ponúknuť im ochutnávku skutočnej novinárčiny," dodala Matejovičová.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
Ahoj,
na stránke www.istp.sk som našiel/a informácie, ktoré by sa ti hodili: istp.sk/clanok/1026/Letna-skola-zurnalistiky-sa-zacne-uz-pocas-tohto-vikendu
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie