X
Dnes je 30. 3. 2017 Deň lekárov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Ministerstvo dopravy vyhlásilo súťaže pre študentov stredných odborných škôl

Bratislava 7. marca (TASR) - Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR vyhlásilo súťaže pre študentov stredných odborných škôl v pôsobnosti rezortu. Aj tento rok sa tak môžu prihlásiť do súťaží Maják pre dopravu a TOP turistická destinácia regiónu.

"Vyhlásením týchto súťaží chce ministerstvo podporiť žiakov odborných škôl, aby sa aktívne zapájali a vyjadrovali k témam v našom rezorte," priblížil hovorca MDVRR Martin Kóňa. Nadobudnuté teoretické vedomosti a odborné zručnosti, ktoré študenti získali na škole, tak môžu podľa jeho slov v týchto súťažiach tvorivo aplikovať v praxi.

Súťažné projekty, ktoré sa umiestnia na prvých troch miestach, získajú Cenu ministra dopravy. V prípade súťaže Maják pre dopravu ide už o tretí ročník, ktorý má podtitul Ekologická inovácia vo verejnej doprave.

"Zámerom pri príprave projektu má byť zlepšenie verejnej dopravy s cieľom šetriť životné prostredie," opísal Kóňa. Na súťaži sa môžu zúčastniť žiaci študijných a učebných odborov zameraných na dopravu. Termín uzatvárania záväzných prihlášok je 8. apríla 2016.

V prípade súťaže TOP turistická destinácia regiónu ide o štvrtý ročník. Zapojiť sa do neho môžu žiaci stredných odborných škôl, ktorí študujú v odboroch zameraných na cestovný ruch.

"Cieľom súťažného projektu je propagovať a ponúknuť potenciálnemu návštevníkovi 'cieľové miesto' ako zaujímavú turistickú destináciu," doplnil Kóňa. Podľa pravidiel súťaže sa zvolené miesto musí nachádzať na území príslušného samosprávneho kraja, v ktorom sídli stredná odborná škola. Termín uzatvárania záväzných prihlášok je 20. marca 2016.

Do súťaží sa pritom môžu prihlásiť jednotlivci alebo skupiny. Víťazi budú vyhlásení a ocenení na 24. ročníku celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca 2016, ktorá sa uskutoční v dňoch 26. až 28. apríla 2016 v Nitre.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk