X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Bratislavský kraj zriadi od marca už siedme Centrum odborného vzdelávania a prípravy

Bratislava 20. februára (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zriadi už siedme Centrum odborného vzdelávania a prípravy (COVP). Na nároky a požiadavky pracovného trhu bude centrum pripravovať budúce kaderníčky, kozmetičky či fotografov na Strednej odbornej škole (SOŠ) na Račianskej 105 v Bratislave. O zriadení centra od 1. marca rozhodli na piatkovom (19.2.) zasadnutí krajskí poslanci.

Podľa predloženého materiálu na zastupiteľstve BSK je cieľom vzniku COVP aj v tomto prípade zabezpečenie lepšieho prepojenia teoretického vyučovania s praxou. Centrum by malo vytvoriť podmienky pre prípravu odborne a technologicky zdatných, kreatívnych absolventov, ktorí budú schopní flexibilne aplikovať získané poznatky v praxi.

SOŠ Račianska 105 v Bratislave pôsobí v oblasti odborného vzdelávania už od roku 1958 a je považovaná za školu s najdlhšou tradíciou vo vzdelávaní a výchove odborníkov pre oblasť osobných služieb na Slovensku. V súčasnosti ju navštevuje 266 študentov, o ktorých vzdelanie a výchovu sa stará 26 pedagógov. Z nich tvoria 82 percent absolventi školy.

V rámci BSK vznikli od roku 2012 až do súčasnosti COVP pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií, poľnohospodárstva a rozvoja vidieka, ďalej pre oblasť potravinárstva, stavebníctva, polygrafie a médií, a tiež pre oblasť automobilového priemyslu.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
28. 3. 2017
Jedným z cieľov Sociálnej poisťovne je zapojiť sa do hodnotenia verejných výdavkov.
28. 3. 2017
Celkovo mali doteraz zamestnanci v maloobchode voľno 3,5 dňa.
28. 3. 2017
Každá zo šiestich nových tried má kapacitu 24 žiakov.
28. 3. 2017
Vypočítaná daň z príjmov je splatná v lehote na podanie daňového priznania.
27. 3. 2017
Predseda Národnej rady SR zdôraznil, že jeho úlohou je počúvať problémy investorov aj problémy ľudí.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk