Dnes je 24. 2. 2017 Jarné prázdniny 20.2.-24.2. (BA, NR, TT)
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Bratislavský kraj zriadi od marca už siedme Centrum odborného vzdelávania a prípravy

Bratislava 20. februára (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zriadi už siedme Centrum odborného vzdelávania a prípravy (COVP). Na nároky a požiadavky pracovného trhu bude centrum pripravovať budúce kaderníčky, kozmetičky či fotografov na Strednej odbornej škole (SOŠ) na Račianskej 105 v Bratislave. O zriadení centra od 1. marca rozhodli na piatkovom (19.2.) zasadnutí krajskí poslanci.

Podľa predloženého materiálu na zastupiteľstve BSK je cieľom vzniku COVP aj v tomto prípade zabezpečenie lepšieho prepojenia teoretického vyučovania s praxou. Centrum by malo vytvoriť podmienky pre prípravu odborne a technologicky zdatných, kreatívnych absolventov, ktorí budú schopní flexibilne aplikovať získané poznatky v praxi.

SOŠ Račianska 105 v Bratislave pôsobí v oblasti odborného vzdelávania už od roku 1958 a je považovaná za školu s najdlhšou tradíciou vo vzdelávaní a výchove odborníkov pre oblasť osobných služieb na Slovensku. V súčasnosti ju navštevuje 266 študentov, o ktorých vzdelanie a výchovu sa stará 26 pedagógov. Z nich tvoria 82 percent absolventi školy.

V rámci BSK vznikli od roku 2012 až do súčasnosti COVP pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií, poľnohospodárstva a rozvoja vidieka, ďalej pre oblasť potravinárstva, stavebníctva, polygrafie a médií, a tiež pre oblasť automobilového priemyslu.

Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
23. 2. 2017
Z toho tri štvrtiny na oddelení HelpDesku, a ostatných na finančnom účtovnom oddelení, pričom všetky novo vzniknuté pracovné miesta sú na plný pracovný úväzok.
23. 2. 2017
Medziročne sa počet poberateľov znížil o 17.062 osôb.
22. 2. 2017
Celkovo by tak mali urobiť tri pätiny firiem, z veľkých podnikov má tieto plány až 85 %.
22. 2. 2017
Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 2 milióny eur je podľa ministerstva hospodárstva rozložená na roky 2016 a 2017.
22. 2. 2017
Požadovaná investičná pomoc podľa MH SR spĺňa definičné znaky investičnej pomoci.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk