X
Dnes je 28. 3. 2017 Deň učiteľov
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Zlepšite svoje šance na prácu snov. Toto sú rady, ktoré vám pomôžu

Podľa prieskumu CareerBuilder, ktorý zahŕňal viac ako 2 000 personalistov, až 52 percent zamestnávateľov používa sociálne siete na vyhľadávanie uchádzačov o zamestnanie. A dokonca až jedna tretina sa na základe informácií dostupných z týchto sietí rozhodla konkrétneho uchádzača zamestnať. Pozrite si návod, ako vyniknúť online.

1. Ukážte svoju osobnosť

Takmer 40 percent zamestnávateľov potvrdilo, že práve osobnosť kandidáta bola dôležitou skutočnosťou pri výbere. Ak navyše korešponduje s firemnou kultúrou, máte pravdepodobne vyhraté.

2. Neklamte

Na sociálnych sieťach buďte tým, kým naozaj ste. 42 percent personalistov zo spomenutej štúdie si overovalo konzistentnosť uvedených údajov v životopise s tými, ktoré boli uvedené v profiloch na internete.

3. Majte kvalitnú fotografiu

Kvalita vami zverejneného profilu sa odvíja od vašej fotografie. Používajte fotky s vysokým rozlíšením, neutrálnym pozadím a vhodným oblečením.

4. Demonštrujte komunikačné schopnosti

To, že máte komunikáciu na vysokej úrovni, potvrdia vaše príspevky. Ich správnosť gramatická či obsahová, zdvorilé a neurážlivé komentáre presvedčia každého zamestnávateľa.

5. Zverejnite svoje záujmy

A to najmä tie voľnočasové. Nezabudnite sa pochváliť svojimi dobrovoľníckymi činnosťami.

6. Buďte kreatívny

Až 36 percent zamestnávateľov potvrdilo, že kreativita na sociálnych sieťach bola tým rozhodujúcim momentom pre výber konkrétneho kandidáta.

7. Zverejnite všetky referencie

Azda najdôležitejší bod v našom návode. Niet zamestnávateľa, ktorý by rád nevidel odporúčania vo vašom internetovom profile.

8. Pochváľte sa s úspechmi

Nedôvera zamestnávateľov sa v predmetnej štúdii opätovne potvrdila. Takmer tretina z nich si chcela vzdelanie, kurzy či školenia uvádzané v životopisoch či motivačných listoch potvrdiť aj na internetových profiloch kandidátov.

9. "Lajknite" svojho budúceho zamestnávateľa

Či už ste na Facebooku, LinkedIne či Twitteri, nezabudnite byť s ním v online spojení. Ocení to.

10. Majte veľa priateľov

14 percent zamestnávateľov potvrdilo, že veľké množstvo priateľov či followerov znamená, že ste v spoločnosti obľúbený. Pravdepodobne máte aj čo povedať a ostatní si vás vážia.

Autor: Martin Ducár (Hospodárske noviny)   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie tohto článku je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Hospodárskych novín porušením autorského zákona."


Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Hľadám prácu
23. 3. 2017
Portál ISTP.sk vám prináša zoznam voľných pracovných miest s hrubom mzdou minimálne 1000 eur za mesiac.
15. 3. 2017
Hľadáte si prácu vo finančnom sektore?
8. 3. 2017
Portál ISTP.sk vám prináša ponuku voľných pracovných miest z viacerých európskych krajín.
1. 3. 2017
Pozrite sa na aktuálne pracovné ponuky pre absolventov stredných a vysokých škôl na Slovensku.
22. 2. 2017
Portál ISTP.sk vám prináša zoznam voľných pracovných miest pre ekonómov, účtovníkov a mzdárov.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk